Ekologiczny rajd za nami

Miasto Wodzisław Śląski wraz z Radą Uczniowską w Wodzisławiu Śląskim zorganizowało Eko-Rajd. Co kryło się pod tym hasłem?

Otóż Eko-Rajd to inicjatywa, która miała na celu promowanie postaw proekologicznych i zdrowego trybu życia, łączenie aktywnego wypoczynku z edukacją ekologiczną na łonie natury, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, ale nie tylko. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, bo oni byli uczestnikami Eko-Rajdu, mieli okazję zapoznać się z walorami przyrody naszego miasta, zintegrować się ze sobą nawzajem jak również poczuć zdrową rywalizację.

Eko-Rajd odbył się 14 czerwca. Uczestnicy, czyli drużyny z 13 szkół podstawowych i 4 gimnazjów startowały z Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Otrzymali mapy z punktami kontrolnymi, do których musieli dotrzeć, zrobić sobie zdjęcie, oraz rozwiązać zadania. Eko-Rajd liczył aż 8 punktów kontrolnych, które znajdowały się przy moście na "Trzech Wzgórzach", przy pomniku 50-tego równoleżnika przy magistracie, na stadionie MOSiR, przy fontannie na Rynku. Kolejny punkt ulokowany był na Małym rynku, następny przy grzybku w Parku Miejskim. Kolejny etap kierował uczestników do pięciu dębów pomnikowych przy hotelu "Amadeus" a ostatni znajdował się na Balatonie.

Uczestnicy pokonali całą trasę i zwycięzcami Eko-Rajdu okazali się uczniowie z SP nr 9. Tuż za nimi uplasowała się grupa z Gimnazjum nr 4. Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa z Gimnazjum nr 3, a czwarte miejsce zdobyły dwie grupy – SP n r 8 oraz Gimnazjum nr 2.