"Dziupla" rozpoczyna swoją działalność w nowej siedzibie

W sobotę odbył się rodzinny piknik, który zainaugurował pracę Dziupli w świeżo wyremontowanym budynku starego hotelu. Teraz jest pięknie, nowocześnie i funkcjonalnie.

Jako pierwsza powitała gości dyrektor placówki Krystyna Orbik –Skupień. Dalsze powitania, krótkie mowy, uściski dłoni, kwiaty…chwile radosne i pełne wzruszeń. Ceremonii poświecenia obiektu dokonał ksiądz dziekan Janusz Badura - proboszcz Parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śl. Wszystkich zebranych przywitał również prezydent miasta Mieczysław Kieca, który wspólnie z dziećmi, obok nowego budynku, posadził drzewko. Młody dąb upiększył teren budowli. I wreszcie oczekiwany moment – oficjalne otwarcie, dokonane przez prezydenta miasta. Przez odsłoniętą kotarę z widniejącym drzewem, jako pierwsze przebiegły dzieci. Przekraczając próg budynku, każdy mógł zwiedzić jego wnętrze.

Obraz może zawierać: 4 osoby, niebo, drzewo, chmura, na zewnątrz i przyroda
Rozpoczął się festyn rodzinny. Wśród atrakcji znalazły się m.in. animacje dla dzieci, zabawy ruchowe, konkurs plastyczny „Dziupla się zmienia, rozpakuj marzenia!”. Na uczestników uroczystości czekał smakowity poczęstunek. Znalazła się też niespodzianka dla zaproszonych gości pod hasłem "Ocean pomysłów i możliwości". "Pływając po oceanach wsparcia", zdobywali oni maszty okrętów historii naszej placówki, pracowników, nowej siedziby i działalności „Dziupli”.

Ten ważny dzień był bowiem nie tylko spotkaniem z czymś nowym, ale i też stworzył okazję do zatrzymania się, refleksji i sięgnięcia do kart historii. Wśród honorowych gości znalazła się pani Mirosława Musioł, córka Marii Kiecy – założycielki pierwszej świetlicy przy rynku. Rozmowy, wspomnienia sięgały więc aż do genezy powstania Placówki. Zagościła także pani Barbara Tatarczyk, zaangażowana w początki działalności.

źródło: Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla"