Dzień Kombatanta w Wodzisławiu Śląskim

Pełne mądrości i świadomej refleksji zdania padły 1 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Tu bowiem po raz kolejny, w ramach miejskich obchodów Dnia Kombatanta, zgromadzono się, by uczcić tych, co walkę o wolność przypłacili ogromnym poświęceniem, cierpieniem i życiem.

- To dzień szczególnie ważny, ponieważ możemy uhonorować tych, którzy z wielkim oddaniem, na wielu frontach, walczyli o naszą suwerenność. A była to długa droga do wolności - mówił Mieczysław Kieca, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego. - Dziękuję Wam za determinację i ogromne poświęcenie - dodawał prezydent.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele i podopieczni Koła Miejskiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz ich najbliżsi. Była to szczególna okazja do pełnych emocji wspomnień. Patriotycznych uniesień dostarczył zgromadzonym w USC gościom występ artystycznej grupy seniorów Nie dejmy sie.

Pod pamiątkowymi tablicami znajdującymi się na Placu Wojciecha Korfantego, w hołdzie mieszkańcom miasta walczącym o niepodległość, złożono kwiaty.

Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury.

źródło: WCK