Dyrektorki wzięły udział w Bielańskim Seminarium STEAM

Przedstawicielki grona dyrektorów wodzisławskich placówek oświatowych wzięły udział w Bielańskim Seminarium STEAM, które odbyło się na początku grudnia w Warszawie. Podczas wykładu oraz warsztatów zaprezentowane zostały inspirujące STEAMowe lekcje, korzystające z ciekawych rozwiązań i różnorodnych pomocy dydaktycznych.

(otwiera się w nowej karcie)O STEAMie

STEAM to nie tylko nowoczesny model edukacji, to przede wszystkim nowa filozofia w podejściu do uczenia. STEAM to połączenie pięciu kluczowych dyscyplin: nauk przyrodniczych (Science), technologii cyfrowych i analogowych (Technology), inżynierii (Engineering), sztuki i humanistyki (Arts & Humanities) oraz matematyki (Mathematics). Dzięki tak multidyscyplinarnemu podejściu do wychowania i edukacji, młodzi ludzie są holistycznie przygotowywani do wyzwań, które stawia przed nimi teraźniejszość i przyszłość.

Bielańskie Seminarium STEAM

Uczestnicy wydarzenia mogli wsłuchać się w wykład prof. Marleny Plebańskiej. Profesor Plebańska jest prekursorką wprowadzania edukacji w modelu STEAM w Polsce. Przeszkoliła w tym nurcie tysiące studentów, nauczycieli, dyrektorów i metodyków. Od ponad dwóch dekad projektuje i wdraża rozwiązania w zakresie e-edukacji, zarządzania wiedzą i nowych mediów w edukacji w setkach polskich przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych.
 
Podczas swojego wystąpienia prof. Plebańska opowiedziała o uczeniu w modelu STEAM. Z kolei podczas warsztatów trenerzy związani z Fundacją STEAM Polska pokazali, jak ten nowoczesny system nauczania można wykorzystać w praktyce. Opowiedzieli o sposobach wyzwalania w uczniach pozytywnej energii, chęci nauki i odkrywania w nich pasji. 
Podczas tego wydarzenia usłyszeliśmy ponownie wiele ciepłych słów o wodzisławskiej strategii rozwoju oświaty oraz sposobie pracy z uczniami. To wielka duma i zaszczyt móc słyszeć te pochwały z ust tak wspaniałych specjalistów z całego kraju! - mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.