Dofinansowane szczepienia dla seniorów

W sierpniu wystartowała kolejna edycja dofinansowanych przez miasto szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowana do wodzisławian w wieku 60+. By się zaszczepić, wodzisławscy seniorzy mogą zgłaszać się do jednego z sześciu podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.

Program szczepień ochronnych to kolejny miejski program dedykowany seniorom. Ma on przyczynić się do obniżenia liczby zachorowań na grypę i jej późniejszych powikłań.

Przyjęty przez radnych Rady Miejskiej program obejmuje lata 2017-2019. Przed przyjęciem został skierowany do zaopiniowania do Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji.

Harmonogram dofinansowanych szczepień i informacje o wyłonionych podmiotach leczniczych dostępne są na plakacie. W niektórych wybranych przychodniach szczepienia wykonywane są od września. Mają zakończyć się z kolei w listopadzie. Będzie to jednak uzależnione od zainteresowania mieszkańców.

Po więcej informacji ws. szczepień zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biura Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta (nr tel. 32 45 90 537).