Dla seniorów

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W Wodzisławiu Śląskim prężnie działa również Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na ich stronie internetowej można znaleźć wiele ciekawych informacji dla seniorów, którzy chcą dalej aktywnie spędzać czas.

Karta Seniora

Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Karta Seniora /ulgi/

W ramach Wodzisławskiej Karty Seniora każdy posiadacz karty, za okazaniem dowodu osobistego, będzie mógł skorzystać z licznych zniżek.

Karta Seniora /wnioski/

Znaleźć tutaj można wszystkie niezbędne dokumenty do uzyskania Wodzisławskiej Karty Seniora, jak również formularze potrzebne do zgłoszenia się do programu jako partner.

Klub "Senior +"

Klub "Senior +" to miejsce, w którym wodzisławscy seniorzy mogą spędzać wolny czas. Prowadzi go Fundacja Pasja Do Życia. Klub ten został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020.

Wodzisławska Rada Seniorów

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności w naszym mieście powołana została Wodzisławska Rada Seniorów.