UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Decyzja o odstrzale dzików podjęta

Starosta wodzisławski podjął decyzję o przeprowadzeniu odstrzału redukcyjnego 20 dzików na terenie Wodzisławia Śląskiego. Decyzja ta została podjęta po przeprowadzeniu na wniosek miasta postępowania w tej sprawie.

W mieście ogromnym problemem stała się rosnąca populacja dzików. Mamy do czynienia z coraz liczniejszymi interwencjami mieszkańców związanymi ze szkodami i zagrożeniami powodowanymi przez dziką zwierzynę, szczególnie na Wilchwach, Starym Mieście oraz w Jedłowniku-Turzyczce-Karkoszce.

Odstrzał przeprowadzony zostanie w obrębie ulic m.in.: Dolinnej, Odrodzenia, Ofiar Oświęcimskich, Skrzyszowskiej, Starowiejskiej, Grodzisko, Skrzyszowskiej bocznej wokół "Rybaczówki" i stawu "Szachta", a także w obrębie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych i budynków parafii Ducha Świętego na Kopernika 75. Jak poinformował powiat, ma zostać zrealizowany do końca roku.

Zainteresowanych zapraszamy do lektury decyzji starosty wodzisławskiego, o której poinformował m.in. miasto Wodzisław Śląski, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zarząd Dróg Miejskich czy ZPSWR. W dokumencie przedstawiono sposób przeprowadzenia odstrzału oraz uzasadnienie decyzji zawierające historię starań m.in. mieszkańców i miasta o unormowanie kwestii dzików na terenie Wodzisławia.

Galeria