Darmowo rozlicz PIT i "Wspieraj lokalnie"

Miasto Wodzisław Śląski dołączyło do projektu "Wspieraj lokalnie", w ramach którego gwarantuje mieszkańcom dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków PIXax.pl. Dzięki temu wodzisławianie mogą dokonywać darmowych rozliczeń PIT 2017/2018.

Program "Wspieraj lokalnie" umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego. Poprzez stronę zachęcamy do przekazywania 1% organizacjom z terenu Wodzisławia Śląskiego.

Strona programu umożliwia rozliczenie nawet najbardziej zawiłych przychodów z zagranicy. Po wypełnieniu formularza wystarczy zapisać go na dysku, wydrukować lub zachować w bezpiecznym repozytorium, a także wysłać przez internet do Urzędu Skarbowego. W ostatnim przypadku otrzymuje się następnie formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Należy pamiętać, aby wpisać w formularzu PIT wodzisławski adres zamieszkania (nie trzeba być zameldowanym w Wodzisławiu Śląskim i nie trzeba składać żadnych dodatkowych dokumentów).

Gdzie znaleźć?

Link do programu można znaleźć w kolumnie po prawej stronie głównej witryny miasta. Można też kliknąć tutaj.