UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Darmowa komunikacja: wzór legitymacji honorowych dawców krwi

Wodzisław Śląski wraz z początkiem roku wprowadził darmowe przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej dla Zasłużonych Dawców Krwi I stopnia oraz Honorowych Dawców Krwi - Zasłużonych dla Zdrowia i Narodu. Mogą oni teraz bezpłatnie korzystać z linii A, B, C i D. Jak wyglądają wzory legitymacji osób uprawnionych do bezkosztowego transportu?

W związku z zapytaniami pasażerów komunikacji miejskiej co do wzoru legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia Referat Zarządu Dróg Miejskich i Transportu informuje, że legitymacje wydawane przed 2006 r. zawierają wpis rodzaju stopnia. Natomiast dokumenty wydane po tym czasie nie uwzględniają rodzaju stopnia, ale prezentują wizerunki odznak świadczące o przyznanym stopniu. Szczegóły dot. tej kwestii można poznać, klikając tutaj.

Przypominamy: aby skorzystać z darmowych przejazdów, trzeba posiadać przy sobie ważną legitymację wydaną przez Polski Czerwony Krzyż oraz aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem. Dokumenty każdorazowo trzeba okazać przy pobraniu u kierowcy autobusu jednorazowego darmowego karnetu uprawniającego do bezpłatnego przejazdu.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z Referatem Zarządzania Dróg Miejskich i Transportu (tel. 32 45 90 501).