Cztery dni wyśmienitej zabawy

49. Dni Wodzisławia Śląskiego przeszły do historii. Różnorodność atrakcji, jakie wypełniły tegoroczne święto miasta od 7 do 10 czerwca, pozostawiły wiele wspomnień.

To była zabawa na najwyższym poziomie pod szyldem RMF MAXXX i Radia 90, a centrum wydarzeń ponownie stały się wodzisławski rynek i stadion miejski.

Dni Miasta zainaugurował światowej sławy tenor Bogusław Morka, który wystąpił w Wodzisławskim Centrum Kultury, na zaproszenie Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oficjalne otwarcie miało miejsce dzień później, na rynku. Barwny korowód, występy zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego z WCK czy gorąca salsoteka złożył się na wyjątkowe widowisko. Kolejne dwa dni na stadionie miejskim wypełniły koncerty artystów z najwyższej półki. Sobota, 9 czerwca, należała do polskich artystów. Przed własną publicznością wystąpił zespół Tata Sławek, następnie sceną zawładnęli: MIN t, Lanberry oraz gwiazda wieczoru i legenda rocka - zespół Lady Pank.

W niedzielę, 10 czerwca, serca publiczności skradły występujące pod szyldem Radia 90 dwa zagraniczne zespoły: Milli Vanilli (Face Meets Voice a Milli Vanilli Experience) oraz Fun Factory. Wcześniej zagrała grupa Sen, a jako ostatnia na scenie pojawiła się niepowtarzalna Ania Dąbrowska. Wspólne świętowanie 49. Dni Wodzisławia Śląskiego zakończył efektowny pokaz fajerwerków.

Wielu doznań dostarczyły atrakcje Lunaparku FF. Chętnie korzystano z możliwości wzniesienia się w przestworza prawdziwym balonem na podgrzane powietrze. Na smakoszy czekała bogata oferta gastronomiczna.

Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury. Partnerami głównymi byli właściciel marki Tyskie oraz Restauracja Pilsner Pub.

Głównym wydarzeniom towarzyszyły inne imprezy. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprosiło na degustację odtworzonej marki piwa „Paloczaj” oraz do wysłuchania wykładu o historii wodzisławskiego browarnictwa i do zobaczenia tematycznej wystawy. Z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała Noc Bibliotek, podczas której czytelnicy mogli m.in. spotkać się z reporterem Jackiem Hugo Baderem, jak i z przedstawicielami Winnicy Laguna. Nie lada gratkę dla pasjonatów przygotowała Śląski Klub Motorowy. Prezentację pojazdów można było zobaczyć przed stadionem miejskim. Na „Szachcie” rozegrano zawody wędkarskie, a w parku miejskim odbył się pokaz drobnego inwentarza.

W sprawne przeprowadzanie 49. Dni Wodzisławia Śląskiego włączyły się Służby Komunalne Miasta oraz Straż Miejska.

źródło: Gazeta Wodzisławska