UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Czekając na pociąg, skorzystaj z biletomatu

W minionym miesiącu pracownicy Kolei Śląskich zamontowali w tymczasowej poczekalni na dworcu kolejowym biletomat. Urządzenie poprawi dostępność naszych biletów w tym mieście.

 

Pasażerowie z Wodzisławia Śląskiego sugerowali już w ubiegłym roku, aby zwiększyć dostępność biletów w ich mieście. Prawie rok temu zdecydowaliśmy się więc na uruchomienie w Wodzisławiu Śląskim tzw. „Punktu na mieście” - agencyjnego punkty sprzedaży, w którym można kupić bilety na nasze pociągi. Punkt ten mieści się w poczekalni dworca autobusowego w Galerii Handlowej Karuzela – informują przedstawiciele Kolei Śląskich.

O montaż biltomatu na wodzisławskim dworcu kolejowym zabiegał w Urzędzie Marszałkowskim prezydent miasta Mieczysław Kieca. - Potrzebę instalacji urządzenia podnosiliśmy w niejednej rozmowie. Sam dość często korzystam z przewozów kolejowych, wiem więc jak bardzo ułatwia ono podróżowanie. Cieszę się, że kolejne z naszych postulatów zostały zrealizowane – mówi.

Biletomat znajduje się w kontenerowej poczekalni przy dworcu, która jest obsługiwana przez miejskie służby. Można w nim płacić kartą oraz kupić bilety jednorazowe.