UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

"Czas na aktywną zmianę" - weź udział w projekcie

W ramach rewitalizacji dworca kolejowego i budowy Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizować będzie Program Aktywności Lokalnej dzielnicy Wilchwy „Czas na aktywną zmianę”.

Nie masz pomysłu na siebie? Chcesz pracować? Chcesz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania? Chcesz nabyć nowych kompetencji? Masz ochotę miło i aktywnie spędzić swój wolny czas? Lubisz przebywać z ludźmi? Jesteś osobą aktywną? Chcesz nauczyć się gotować? Od dawna chciałeś zaczerpnąć informacji na temat ogrodnictwa? A może potrzebne Ci są nowe umiejętności praktyczne? Mogą Ci w tym pomóc m.in. warsztaty kulinarne, ogrodnicze, umiejętności praktycznych. Chcesz za darmo zdobyć kwalifikacje? Marzysz o awansie w pracy? Zgłoś się do nas - zachęcają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

 

W ramach programu aktywności lokalnej planuje się m.in. liczne spotkania animacyjne, działania o charakterze środowiskowym (np. piknik, festyn),wsparcie zawodowe lub psychologiczne, udział w warsztatach, szkolenia i staże zawodowe.

Grupą docelową PAL będą mieszkańcy dzielnicy Wilchw, w tym w szczególności osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz otoczenie tych osób w zakresie niezbędnym do ich wsparcia.

Więcej o Programie Aktywności Lokalnej [otwiera się w nowym oknie].

Do pobrania: