CAS zaprasza do udziału w Dniu Wolontariatu

5 grudnia obchodziliśmy święto osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia. Z tej okazji wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej zaprasza na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia w godz. 15:00-17:00.

W tym dniu Centrum Aktywności Społecznej, prowadzone przez wodzisławski magistrat, dzięki współpracy z różnymi organizacjami stanie się przestrzenią wielu ciekawych spotkań i inspiracji.


Możesz przyjść sam/a, ze znajomymi, innymi wolontariuszami z Waszej instytucji/organizacji, działaczami, działaczkami. Wydarzenie kierujemy do wszystkich, dla których wolontariat jest ważny i którzy chcą wspólnie celebrować ten dzień z nami lub po prostu w gronie swoich wolontariuszy - zaprasza Karina Powała z Centrum Aktywności Społecznej.

Gościem wydarzenia będzie Anna Bulenda z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, która opowie o Programie Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego „Korpus Solidarności”. Program ten zachęca do wolontariatu, promuje go, a przede wszystkim proponuje wsparcie dla tych grup m.in. w postaci działań edukacyjnych, systemu benefitowego, narzędzi do organizacji wolontariatu.

To będzie doskonała okazja, by wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę - zachęcają organizatorzy.

Wolontariat to aktywność dla osób w każdym wieku. Cieszy się zainteresowaniem dorosłych i seniorów, ale najchętniej podejmowany jest przez osoby młode. Co istotne – żeby zostać wolontariuszem nie trzeba być pełnoletnim, a w wielu miejscach od wolontariuszy nie są wymagane żadne specjalne kompetencje, wykształcenie czy doświadczenie.

Zapisy

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu powinny zgłosić swoją obecność pod numerem telefonu 509 271 987. Liczba miejsc jest ograniczona.