UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Bilety na pociąg kupisz w Galerii Karuzela

Od 15 listopada podróżni z Wodzisławia Śląskiego mogą kupować bilety w tzw. „Punkcie na mieście”. Rozmowy z Kolejami Śląskimi na temat takiej możliwości zakupu biletów prowadziło miasto. Warto dodać, że w przyszłości spółka będzie rozważać także zlokalizowanie biletomatu na dworcu PKP.

„Punkty na mieście” to agencyjne punkty sprzedaży, w których można kupić bilety Kolei Śląskich. Do tej pory tego typu punkty znajdowały się w 13 miejscowościach w województwie śląskim . Teraz do tej listy dołączył także Wodzisław Śląski. Punkt jest zlokalizowany w poczekalni dworca autobusowego przy Galerii Karuzela przy ul. Targowej 19.

Ze względu na rosnącą liczbę podróżnych z Wodzisławia, Koleje Śląskie nie wykluczają także umieszczenia biletomatu w pobliżu wodzisławskiego dworca. Ostateczna decyzja może zapaść za kilkanaście tygodni, gdyż musi być poprzedzona m.in. analizą potoków podróżnych oraz wysokością sprzedaży biletów przy Galerii Karuzela.

Pasażerowie z Wodzisławia mogą również korzystać z pozostałych kanałów sprzedaży – kupno biletu w pociągu (bez dodatkowych opłat za obsługę) i zakup biletu przez Internet. W przyszłości przywrócona zostanie także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy.

- Widząc, że rośnie zainteresowanie przejazdami KŚ na tej linii i chcąc sprostać tej tendencji uruchamiamy dodatkowy kanał sprzedaży. Wcześniej natomiast wprowadziliśmy w tym regionie nowe atrakcyjne bilety liniowe – przypomina rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. - Wodzisław Śląski jest bardzo dobrym przykładem miasta, które wyraźnie stawia na kolej. Uruchomienie bezpłatnej komunikacji autobusowej dowożącej mieszkańców do dworca również podniosło atrakcyjność transportu publicznego – dodaje.

Według najnowszego cennika Kolei Śląskich z Wodzisławia Śląskiego można np. za 3 złote dojechać do Chałupek, a stamtąd do Bohumina, gdzie otwierają się liczne możliwości podróży kolejowych po Czechach. 4 złote natomiast kosztuje przejazd z Wodzisławia Śląskiego do Rybnika, a za 13 zł można dojechać do centrum Katowic.

źródło: KŚ