UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Biesiada kolędowa w zawadzkiej szkole

10 stycznia późnym popołudniem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim było gwarno i świątecznie. A to za przyczyną imprezy środowiskowej zorganizowanej w szkole przez rodziców, uczniów i nauczycieli.

                Jak przystało na biesiadę, przy suto zastawionych stołach, rodzice, goście oraz cała społeczność szkoły rozpoczęła wspólne kolędowanie. Uczniowie przedstawili jasełka, a było to widowisko niezwykłe, gdyż aktorami okazali się wszyscy uczniowie szkoły. W rolach pierwszoplanowych obsadzono aktorów szkolnego teatru „Frykas”, natomiast pozostali uczniowie włączyli się poprzez tańce, piosenki i grę na instrumentach. Szkolna orkiestra przygrywała, a kolędy śpiewali wszyscy – i uczniowie, i goście. W świątecznym układzie zaprezentował się również szkolny zespół taneczny „Iskry”.

Można było kupić babeczki ze słodkim nadzieniem, smalec oraz aniołka wykonanego przez uczniów na lekcjach plastyki.

Ostatnim akcentem biesiady było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, które przygotowali rodzice uczniów. Niezwykle zabawna, śląska wersja „Czerwonego Kapturka” okazała się hitem biesiady. Rodzice uczniów zawadzkiej szkoły pokazali, że są doskonałymi aktorami.  

Fotorelacja na Facebooku szkoły oraz w zakładce Uroczystości/Imprezy szkolne