UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Biblioteka łączy: kolejne spotkanie integracyjne dla Ukraińców

Wczoraj, tj. 19 maja odbyło się cotygodniowe spotkanie integracyjne dla dzieci oraz rodziców z Ukrainy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

W wodzisławskiej bibliotece w każdy czwartek obywatele Ukrainy mają okazję do spotkań i rozmów. Każde z nich rozpoczyna się od małego poczęstunku, a następnie dzieci biorą udział w zajęciach plastycznych oraz grach i zabawach. W tym czasie ich rodzice mogą wymienić się doświadczeniami z życia codziennego w naszym kraju.

Rodziny, które odwiedzają co tydzień Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim przyjechały do naszego miasta z powodu trawającej za wschodnią granicą wojny. Codzienność w zupełnie nowym miejscu jest dla nich inną rzeczywistością, do której szybko musieli się przyzwyczaić. Spotkania dają im możliwość podtrzymywania więzi społecznych ze swoimi rodakami.

Przypominamy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim (ul. Ignacego Daszyńskiego 2) organizuje cotygodniowe spotkania integracyjne dla dzieci oraz rodziców z Ukrainy. Odbywają się one w każdy czwartek o godz. 16:00. W przyjaznym kręgu oraz radosnej atmosferze uczestnicy czytają, grają i wspólnie spędzają czas.

Chęć uczestnictwa należy zgłosić pod numerem telefonu: 694 628 287.