UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Bezpłatne porady prawne tylko na telefon i online

Od 31 stycznia do odwołania prawnicy i doradcy, dyżurujący w punktach bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w powiecie wodzisławskim, przechodzą na zdalne świadczenie usług. Poradę będzie można uzyskać telefonicznie lub online.

Biorąc pod uwagę ogólną sytuację epidemiczną, zdecydowano o tymczasowej zmianie sposobu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu wodzisławskiego.

Do odwołania porady będą odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie). Klienci zainteresowani poradą zdalną mogą zapisać się pod numerem telefonu: 32 412 09 51 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim lub pod adresem e-mail: pomocprawna@powiatwodzislawski.pl.

Dodatkowo rezerwacji porady „na odległość” można dokonać samodzielnie o dowolnej porze za pomocą elektronicznego kalendarza wizyt Ministerstwa Sprawiedliwości [otwiera się w nowym oknie].

O terminie wznowienia stacjonarnych usług nieodpłatnych porad powiat wodzisławski będzie informował na bieżąco na stronie internetowej [otwiera się w nowym oknie].

źródło: powiat wodzisławski