UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Bezpieczny Internet w SP 16

5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!” obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim przez cały tydzień, czyli od 4 do 8 lutego odbywały się zajęcia propagujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promujące pozytywne wykorzystywanie Internetu

Uczniowie SP 16 na lekcjach informatyki realizowali treści związane z bezpiecznym Internetem. Oglądali edukacyjne filmy, uczestniczyli w debacie na temat zagrożeń internetowych oraz tworzyli własne prezentacje multimedialne, filmy, plakaty, broszury, animacje czy grafiki komputerowe propagujące działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie. Klasa VIII uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Internet. Zawsze razem!”. Efekty pracy uczniów: plakaty, broszury, … stanowią wystrój szkolnych korytarzy, zaś najciekawsze prezentacje multimedialne można będzie zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

 

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia”

 

 Fotorelacja na Facebooku szkoły