UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Barwy jesieni w PP4

W Publicznym Przedszkolu nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość „LAS – JESIEŃ”. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, wraz z paniami, przebrały się w kolory jesiennych liści. Nie zabrakło również przebrań grzybów i samej Pani Jesieni.

Impreza rozpoczęła się prezentacją strojów, poszukiwaniem ukrytych w lesie – sali, grzybów oraz odkrywaniem skarbów w „zaczarowanym pudełku”. Następnie każdy z przedszkolaków wykonał samodzielnie szal dla Pani Jesieni, który zaprezentował na pokazie mody jesiennej. Przy wesołych rytmach muzyki dzieci odtańczyły taniec jesiennych listków. Uczestnictwo we wspólnym pokazie mody dostarczyło wszystkim zgromadzonym mnóstwo radości. Podczas wspólnego świętowania, nie mogło zabraknąć także zabaw integracyjnych (przejście przez las z zamkniętymi oczami), zabaw ruchowych (skoczne wiewiórki), korowodu po placówce.            

Po wszystkim przyszedł czas na wysłuchanie bajki relaksacyjnej oraz wspólny poczęstunek w postaci orzechów oraz ciasta szpinakowego „zielony mech”.

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowe balony, oraz wykonały pamiątkowe zdjęcia.