Balaton

Miejsce gdzie możesz zażyć kąpieli, odpocząć, poczuć dawkę adrenaliny - to wszystko zapewnia wodzisławski Balaton - miejsce, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta.

Balaton to nie tylko zbiornik wodny, to również kilometry tras rowerowych, ścieżek do nordic walking, mozliwość wypożyczenia kajaków czy rowerków czy łowienia ryb. To tutaj w sezonie czynne jest kapielisko i organizowane są przerózne imprezy dla całych rodzin.

Modernizacja Balatonu

Ośrodek Rekreacyjny został zmodernizowany. Ta warta przeszło 14 mln zł inwestycja była możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało właśnie z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował.

W ramach modernizacji powstały m.in. pomieszczenia do obsługi ośrodka, pomieszczenia magazynowe, boisko do siatkówki plażowej, parking dla rowerów, plac zabaw, pomost rekreacyjny, deptak, strefa workout, wiata ogniskowa z tarasem widokowym, mała architektura (ławy, prysznice, kosze). Przebudowano również nawierzchnię i towarzyszącą jej infrastrukturę techniczną. Ważnym elementem inwestycji było także zagospodarowanie plaży. Dodatkowo w ramach projektu wybudowano drogę wewnętrzną wraz z miejscami postojowymi.

 

Galeria