UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Baciary w WCK

Z energią prosto spod samiuśkich Tater! Wspaniała muzyka taneczna w połączeniu z folklorem góralskim czeka na wszystkich tych, którzy zdecydują się spędzić wieczór w towarzystwie zespołu Baciary. Ten wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury już w sobotę, 8 października 2022 r.

Zespół Baciary powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Sławę zyskał dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania czasami już zapomnianych melodii, śpiewanych przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, a do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", czy "Jak się bawią ludzie".

Baciary to trochę popu, rocka, biesiady, trochę disco i muzyki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem. Właśnie te ciekawe połączenia i oryginalne podejście do muzyki tanecznej sprawiły, że zespół osiągnął wielki sukces.

Koncert odbędzie się
8 października 2022 roku o godz. 17:00. Bilety w cenie 79 zł do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

źródło: WCK