Asfaltowanie w obrębie dworca - informacja dla kierowców

Referat Inwestycji Miejskich i Budownictwa przekazał, że na czwartek, 16 maja wykonawca budowy Centrum Przesiadkowego zaplanował asfaltowanie w obrębie rewitalizowanego dworca kolejowego, m.in. przy rondzie Karviny.

By zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace odbywać mają się w godzinach nocnych. W okresie prowadzenia robót wprowadzony zostanie ruch kierowany.

Za ponad 8-milionową inwestycję odpowiada przedsiębiorstwo AWT REKULTIVACE.

O Centrum i celu jego budowy

Przypomnijmy, główny cel centrów przesiadkowych to takie zagospodarowanie danymi elementami przystanków, by możliwie w jak największym stopniu ułatwić i przyspieszyć przesiadanie się osobom zmieniającym środek transportu. Ideą projektu budowy wodzisławskiego Centrum Przesiadkowego jest zagospodarowanie terenu wokół obiektu dworca kolejowego w celu stworzenia zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego w jednym punkcie miasta transport kolejowy, autobusowy, rowerowy i samochodowy. Projekt jest ukierunkowany na zwiększenie atrakcyjności komunikacji publicznej - komunikacji autobusowej oraz komunikacji kolejowej dla mieszkańców oraz wsparcie gospodarki niskoemisyjnej na terenie miasta.

Projekt jest częścią większego przedsięwzięcia w postaci kompleksowej rewitalizacji budynku i obszaru dworca kolejowego, który po generalnym remoncie zostanie zaadaptowany pod dwie formy użytkowe: „Stację - Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski” oraz Centrum Aktywności Społecznej, służące realizacji przedsięwzięć zwalczających problemy społeczne w dzielnicach Jedłownik Osiedle, Stare Miasto, Wilchwy oraz w dzielnicy Nowe Miasto.