Aplikacja O!strzegator informuje o zagrożeniach pogodowych

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Bardzo precyzyjne ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów opracowuje Stowarzyszenie Polskich Łowców Burz. Dostęp do systemu ostrzeżeń zapewnia aplikacja O!strzegator.

Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne – pozwala zabezpieczyć domy, zgromadzić zapasy wody i żywności, a czasami po prostu opuścić zagrożony teren. W przypadku anomalii pogodowych niezwykle istotne jest, aby komunikaty docierały bezpośrednio w rejon zagrożenia, tam gdzie spodziewamy się huraganu lub gradobicia. Komunikaty w mediach lub internecie dotyczą zwykle całych województw.

System geokomunikatów, przygotowany w efekcie współpracy Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz i MCSS, działa na terenie całego kraju i jest bezpłatny dla odbiorców wiadomości. Obsługującą go aplikację można pobrać ze strony https://goo.gl/sASCqL. Dodatkowe informacje udostępnione zostały na profilach FB Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz https://www.facebook.com/lowcyburz/ oraz aplikacji O!strzegator https://www.facebook.com/ostrzegator/.

źródło: MCSS