Zdrowie

XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

Wodzisławskie placówki oświatowe biorą udział w Programie dotyczącym profilaktyki czerniaka. Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, który rozpoczął się 17 maja.

Jutro konferencja "Dziecko i jego relacje z jedzeniem"

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" oraz Fundacja Studio Figura zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką właściwego odżywiania dzieci i młodzieży na konferencję, która odbędzie się już jutro, tj. 18 maja br. w godz. 9:30-14:30 w sali konferencyjnej na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim.

Konferencja "Dziecko i jego relacje z jedzeniem"

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" oraz Fundacja Studio Figura zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką właściwego odżywiania dzieci i młodzieży na konferencję, która odbędzie się w środę, 18 maja br. w godz. 9:30-14:30 w sali konferencyjnej na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim.

Światowy Dzień Zdrowia. Nasza planeta, nasze zdrowie

Hasłem Światowego Dnia Zdrowia w roku 2022 jest „Nasza planeta, nasze zdrowie”. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w środku pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca w ramach obchodów 7 kwietnia, skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety. Dlatego też WHO wspiera ruch na rzecz tworzenia społeczeństw koncentrujących się na dobrym samopoczuciu.   

Porady psychologiczne i prawne dla obywateli Ukrainy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim wraz z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim uruchamiają pomoc psychologiczną dla wszystkich osób, których dotknęła wojna na wschodzie.

Akcja bezpłatnych badań Śląsk wolny od HCV

HCV to wirus, który prowadzi do zapalenia wątroby typu C. Podstępność choroby polega na braku objawów lub ich niespecyficznym charakterze, co w konsekwencji może przyczynić się do rozwoju marskości i raka wątroby. Pierwszym krokiem do eliminacji zakażeń HCV jest diagnostyka. W ramach kampanii „Śląsk wolny od HCV” mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego przez cały 2022 rok mogą bezpłatnie wykonać badanie na obecność wirusa.

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia odbędą się obchody Światowego Dnia AIDS. Ich celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.