Zdrowie

Akcja bezpłatnych badań Śląsk wolny od HCV

HCV to wirus, który prowadzi do zapalenia wątroby typu C. Podstępność choroby polega na braku objawów lub ich niespecyficznym charakterze, co w konsekwencji może przyczynić się do rozwoju marskości i raka wątroby. Pierwszym krokiem do eliminacji zakażeń HCV jest diagnostyka. W ramach kampanii „Śląsk wolny od HCV” mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego przez cały 2022 rok mogą bezpłatnie wykonać badanie na obecność wirusa.

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia odbędą się obchody Światowego Dnia AIDS. Ich celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Darmowe wsparcie psychodietetyczne

Prawie 66 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet w Polsce zmaga się z nadwagą. Dbałość o zdrowe odżywianie to podstawa do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Fundacja ADRA Polska we współpracy z województwem śląskim postanowiła zadbać o stan zdrowia Ślązaków i uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego. W programie m.in. webinary, bezpłatne konsultacje z ekspertem i specjalna grupa wsparcia.

Szczepienia na grypę

Seniorzy, medycy, nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę. Na swoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdą wpis o przebytym szczepieniu

Śląsk wolny od HCV

HCV to wirus, który prowadzi do zapalenia wątroby typu C. Podstępność choroby polega na braku objawów lub ich niespecyficznym charakterze, co w konsekwencji może przyczynić się do rozwoju marskości i raka wątroby. Pierwszym krokiem do eliminacji zakażeń HCV jest diagnostyka. W ramach kampanii „Śląsk wolny od HCV” mieszkańcy regionu mogą bezpłatnie wykonać badanie na obecność wirusa. Patronat Honorowy nad kampanią objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski wraz z władzami poszczególnych miast.

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim zaprasza mężczyzn w wieku 40-60 lat na bezpłatne badanie prostaty w ramach profilaktyki raka gruczołu krokowego.

Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet

Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim zachęca mieszkanki naszego miasta i powiatu wodzisławskiego do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji organizowanych w ramach Dni Promocji Zdrowia, organizowanych przez Zakład. W tym roku akcja przebiega pod hasłem "Damy radę menopauzie!".