Zdrowie

W sobotę możesz oddać krew na Rynku

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu wraz ze społecznością szkolną Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu organizują akcję poboru krwi w naszym mieście. Już w tę sobotę, 11 marca br. od 9:00 do godz. 14:00 wodzisławianie będą mogli oddać krew w ambulansie, który pojawi się na wodzisławskim Rynku.

Bezpłatne badania mammograficzne w mieście

Jak informuje powiat wodzisławski w środę, 8 lutego Panie w wieku 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, finansowanego przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił konkurs. Zaprasza do składania ofert na realizację programu zdrowotnego pn. „Kompleksowa rehabilitacja i terapia dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Wodzisławia Śląskiego” w 2023 roku.

Światowy Dzień AIDS

Już jutro, tj. 1 grudnia odbędą się obchody Światowego Dnia AIDS. Ich celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Czarna polska jesień w szpitalach. Podpisz petycję

„Czarna polska jesień” to hasło przewodnie akcji, w której szpitale powiatowe zrzeszone w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego po raz kolejny zwracają uwagę na krytyczną sytuację finansową placówek.

Nabór wniosków dla placówek POZ do projektu

Projekt „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)” został uruchomiony w celu wsparcia cyfryzacji świadczeniodawców udzielających świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna. Pandemia COVID-19 pokazała jak ważne jest szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych, dlatego sprawne funkcjonowanie POZ jest kwestią o podstawowym znaczeniu dla sektora ochrony zdrowia. Poprawa stanu infrastruktury teleinformatycznej placówek POZ, z jednej strony usprawni procesy związane z udzielaniem świadczeń w placówkach POZ, a z drugiej wprowadzi szereg ułatwień dla pacjentów.

Sprawdź, czy dobrze słyszysz

Do 19 sierpnia br. wodzisławianie mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli słuchu, konsultacji protetyka oraz możliwości testowania aparatów słuchowych.