Zdrowie

Nabór wniosków dla placówek POZ do projektu

Projekt „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)” został uruchomiony w celu wsparcia cyfryzacji świadczeniodawców udzielających świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna. Pandemia COVID-19 pokazała jak ważne jest szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych, dlatego sprawne funkcjonowanie POZ jest kwestią o podstawowym znaczeniu dla sektora ochrony zdrowia. Poprawa stanu infrastruktury teleinformatycznej placówek POZ, z jednej strony usprawni procesy związane z udzielaniem świadczeń w placówkach POZ, a z drugiej wprowadzi szereg ułatwień dla pacjentów.

Sprawdź, czy dobrze słyszysz

Do 19 sierpnia br. wodzisławianie mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli słuchu, konsultacji protetyka oraz możliwości testowania aparatów słuchowych.

XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

Wodzisławskie placówki oświatowe biorą udział w Programie dotyczącym profilaktyki czerniaka. Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, który rozpoczął się 17 maja.

Jutro konferencja "Dziecko i jego relacje z jedzeniem"

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" oraz Fundacja Studio Figura zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką właściwego odżywiania dzieci i młodzieży na konferencję, która odbędzie się już jutro, tj. 18 maja br. w godz. 9:30-14:30 w sali konferencyjnej na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim.

Konferencja "Dziecko i jego relacje z jedzeniem"

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" oraz Fundacja Studio Figura zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką właściwego odżywiania dzieci i młodzieży na konferencję, która odbędzie się w środę, 18 maja br. w godz. 9:30-14:30 w sali konferencyjnej na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim.

Światowy Dzień Zdrowia. Nasza planeta, nasze zdrowie

Hasłem Światowego Dnia Zdrowia w roku 2022 jest „Nasza planeta, nasze zdrowie”. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w środku pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca w ramach obchodów 7 kwietnia, skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety. Dlatego też WHO wspiera ruch na rzecz tworzenia społeczeństw koncentrujących się na dobrym samopoczuciu.   

Porady psychologiczne i prawne dla obywateli Ukrainy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim wraz z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim uruchamiają pomoc psychologiczną dla wszystkich osób, których dotknęła wojna na wschodzie.