Woda, którą mieszkańcy naszego miasta piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom. W ten sposób Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim ustala, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia.
Po raz piąty będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu, mającym na celu wspieranie rodzin, które borykają się z problemem niepełnosprawności. Co ważne, festyn, w głównej mierze, służy integracji i kształtowaniu prawidłowej postawy wobec niepełnosprawności dzięki grom i zabawom angażującym wszystkich uczestników, tych pełno- i niepełnosprawnych.
W trakcie 47. Dni Wodzisławia Śląskiego, a dokładnie w sobotę, pod Urzędem Miasta nastąpiło przekazanie naszej społeczności wyjątkowego prezentu z partnerskiego miasta Wodzisławia Śląskiego Gladbeck.
Już w przyszłym tygodniu w Wodzisławiu Śląskim będzie można porozmawiać o profilaktyce. Organizowana jest bowiem konferencja na temat roli samorządowych programów profilaktycznych dla dzieci i dorosłych w realizacji priorytetów zdrowia publicznego.
Ruszyła akcja, finansowana przez wodzisławski magistrat. Mowa o refundowanych szczepionkach przeciwko bakteriom meningokokowym grupy C dla dzieci urodzonych w 2014 roku. Urząd Miasta finansuje 50% kwoty szczepienia, natomiast rodziny posiadające Kartę Rodzina 3 + mogą liczyć na 100 % dofinansowanie.
Fundacja Aby żyć, organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” realizuje działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.