Zdrowie

Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

W październiku br. ruszyła druga edycja Kampanii Społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina". Zapraszamy do obejrzenia kampanijnych materiałów filmowych.

Miasto przekazało karetki do szpitali

Dzięki współpracy kilkunastu miast (w tym Wodzisławia Śląskiego), gmin i powiatu do szpitali w naszym mieście i Rydułtowach trafiły dwie nowoczesne i w pełni wyposażone w sprzęt ratowniczy karetki.

Miasto dokłada do szczepionek

W Polsce szczepienia przeciwko meningokokom są zalecane przez pediatrów, ale z powodów budżetowych niestety nie są refundowane przez państwo. Oznacza to, że rodzice, chcąc zapewnić dziecku ochronę, sami muszą ponieść koszt szczepionki. W naszym mieście akcja szczepień przeciwko meningokokom grupy C współfinansowana jest przez Urząd Miasta. W ramach programu szczepione są dzieci urodzone w 2014 roku, zameldowane na stałe w Wodzisławiu Śląskim.

Miasto przygotowuje strategię ochrony zdrowia

Urząd Miasta prowadzi prace nad Gminną strategią ochrony zdrowia dla miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2016-2022. W poniedziałek, 10 października w wodzisławskiej bibliotece odbyło się w tej sprawie spotkanie władz miasta, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli miejskich jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych i ochrony zdrowia oraz organizacji pozarządowych.

Nielegalny alkohol - Służba Celna ostrzega

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Zagraj we FluManię!

W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zostało przygotowane małe wyzwanie logiczno-intelektualne – aplikacja mobilna o nazwie FluMania (z przeznaczeniem nie tylko dla dzieci). W ramach kampanii organizowany jest również konkurs Flumaniak 2016 skierowany do szkół podstawowych i placówek medycznych.

Dzień Promocji Zdrowia

Porady lekarzy-specjalistów, konsultacje dietetyczne, informacje na temat profilaktyki zdrowotnej, pierwszej pomocy... Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim organizuje Dzień Promocji Zdrowia. Zapraszamy już w niedzielę, 25 września, do Zespołu Poradni Specjalistycznych przy ulicy 26 Marca 164.

Dzień bez samochodu

Dwie trzecie rowerzystów to kierowcy samochodów! Tak wynika z największego w Polsce badania opinii rowerzystów. W ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet swoje opinie wyraziło już ponad 20 tysięcy użytkowników dwóch kółek. Zbliżający się Europejski Dzień Bez Samochodu to okazja, by zwrócić uwagę, na to jak wiele łączy rowerzystów i kierowców.