Zdrowie

Twój problem, nasze wsparcie - akcja informacyjna

Urząd Miasta rusza z kolejną akcją przeciwko uzależnieniom. W ramach akcji, której towarzyszy hasło "Twój problem, nasze wsparcie", opracowano m.in. niewielką, składaną ulotkę z najważniejszymi informacjami, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą uzależnioną albo gdy sami czujemy, że potrzebujemy fachowej pomocy.

"Uzależnienia drogą donikąd" - kolejna edycja zakończona

Dobiegła końca kolejna edycja kampanii profilaktycznej "Uzależnienia drogą donikąd", organizowanej przez Urząd Miasta oraz Komendę Powiatową Policji. W ramach kampanii przeprowadzono 15 spotkań z uczniami klas pierwszych szkół gimnazjalnych z terenu Wodzisławia Śląskiego, w których wzięło udział ok. 345 uczniów.

Weź udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych

W najbliższy poniedziałek, tj. 29 maja br. zostaną przeprowadzone bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, cholesterolu całkowitego oraz trójglicerydów. Z akcji może skorzystać każdy dorosły wodzisławianin. Badania będą wykonane bezpłatnie dzięki sfinansowaniu ich przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego i Stowarzyszenie Diabetyków w Wodzisławiu Śląskim.

Weź udział w Dniu Dawcy Szpiku i pomóż innym

Potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych jest w naszym kraju coraz więcej. Dołączyć do rejestru dawców będzie można już 22 i 23 kwietnia w Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim. Właśnie na wtedy zaplanowano Dzień Dawcy Szpiku, w ramach którego organizowana będzie pomoc dla chorej na chłoniaka Katarzyny Świątek.

Uczniowie w ośrodku leczenia uzależnień

Co tam robią tak młodzi ludzie? Przede wszystkim słuchają o uzależnieniach - o tym jak potrafią zabrać życie, marzenia i młodość. Na spotkaniach z terapeutą dowiadują się jak łatwo się tam dostać, a jak trudno wrócić do normalnego życia. Narkotyki, alkohol, hazard, a nawet gry komputerowe potrafią tak zawładnąć życiem, że po chwili się orientujemy, że nie ma od tego odwrotu. O tym między innymi właśnie mówi kampania Uzależnienia drogą donikąd!

Miasto planuje dofinansować szczepienia dla seniorów

Podczas ostatniej, odbywającej się w Wodzisławskim Centrum Kultury konferencji prasowej przewodnicząca Komisji Budżetu Izabela Kalinowska opowiedziała o kolejnym programie, które miasto planuje uruchomić z myślą o seniorach. Program ten zakłada dofinansowanie szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, którzy ukończyli 60. rok życia.

Skończyłaś 50 lat? 20 lutego zrobisz bezpłatną mammografię

Panie, które w 2017 kończą 50 lat, właśnie w tym roku wchodzą do Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. 20 lutego badanie mammograficzne będzie można wykonać w mammobusie, który odwiedzi Wodzisław Śląski.