UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zdrowie

Dzień bez samochodu

Dwie trzecie rowerzystów to kierowcy samochodów! Tak wynika z największego w Polsce badania opinii rowerzystów. W ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet swoje opinie wyraziło już ponad 20 tysięcy użytkowników dwóch kółek. Zbliżający się Europejski Dzień Bez Samochodu to okazja, by zwrócić uwagę, na to jak wiele łączy rowerzystów i kierowców.

Zapisz się na bezpłatną mammografię

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową mammografię. Tym razem mammobus będzie dostępny na rynku w Rydułtowach, od 26 do 30 września i 3 października.

Konferencja sportowa w Wodzisławiu Śląskim

Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski oraz MOSiR Centrum Wodzisław Śląski zapraszają na pierwszą konferencję sportową w naszym mieście dotyczącą treningu biegowego. Koszt udziału to symboliczne 10 zł. Dobrane tematy prelekcji oraz sami prelegenci gwarantują kompendium wiedzy z dziedziny zdrowego treningu biegowego.

Zbieramy krew dla Polski w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę, 3 września, przy ulicy Armii Krajowej 9 odbędzie się akcja promująca honorowe krwiodawstwo: „Zbieramy krew dla Polski”. Organizatorami wydarzenia są Polski Czerwony Krzyż i Grupa Muszkieterów. W naszym regionie realizacją IX edycji akcji zajmie się Klub HDK PCK przy KWK „Anna” w Pszowie.

Wolne miejsca w WORiT

W Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym, komórce organizacyjnej Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, są aktualnie wolne miejsca. ORW umożliwia niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży realizację obowiązku przedszkolnego i szkolnego.

Trwa akcja szczepień przeciwko meningokokom

W ramach programu szczepione są dzieci urodzone w 2014 roku, zameldowane na stałe w Wodzisławiu Śląskim. Rodzice ponoszą tylko 50 proc. kosztów szczepienia. Dzieci z rodzin wielodzietnych, będących uczestnikami programu „Rodzina 3+”, szczepione są bez dopłaty rodziców, a cały koszt pokrywa miasto. Na pytania dotyczące infekcji wywołanych przez bakterie meningokokowe odpowiada lek. Jadwiga Rakszawska, pediatra, pulmunolog z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Na Żeromskiego".

Kontrola jakości wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny skontrolował jakość wody.

Badanie wody na Ciekawej

Woda, którą mieszkańcy naszego miasta piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom. W ten sposób Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim ustala, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia.