Zdrowie

Masz 50-69 lat? Zrób bezpłatną mammografię

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową mammografię. Tym razem mammobus będzie dostępny w Mszanie, Rydułtowach Pszowie i Radlinie, we wrześniu i październiku.

Kolejna ważna nagroda dla Wodzisławia Śląskiego

W związku z prowadzonymi działaniami ukierunkowanymi na obniżenie liczby zachorowań na grypę i jej późniejszych powikłań wśród wodzisławskich seniorów naszemu miastu został przyznany tytuł Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy - Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy. Nagrodę podczas Flu Forum 2017 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odebrał w tym miesiącu prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Sprawdź harmonogram dofinansowanych szczepień dla seniorów

Pod koniec maja Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. Start dofinansowanych przez miasto szczepień zaplanowano na początek sierpnia. By się zaszczepić, wodzisławscy seniorzy będą mogli zgłosić się do jednego z sześciu podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.

Przystanek Konwoju Muszkieterów w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę, 19 sierpnia od 9:00 do 13:30 będzie można oddać honorowo krew w Wodzisławiu Śląskim. Akcja pod honorowym patronatem prezydenta Mieczysława Kiecy odbędzie się przy sklepach Bricomarche i Intermarche (ul. Armii Krajowej 9).

Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

17 sierpnia na terenie stadionu w przy ul. Bogumińskiej 8 skorzystać można będzie z badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Twój problem, nasze wsparcie - akcja informacyjna

Urząd Miasta rusza z kolejną akcją przeciwko uzależnieniom. W ramach akcji, której towarzyszy hasło "Twój problem, nasze wsparcie", opracowano m.in. niewielką, składaną ulotkę z najważniejszymi informacjami, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą uzależnioną albo gdy sami czujemy, że potrzebujemy fachowej pomocy.

"Uzależnienia drogą donikąd" - kolejna edycja zakończona

Dobiegła końca kolejna edycja kampanii profilaktycznej "Uzależnienia drogą donikąd", organizowanej przez Urząd Miasta oraz Komendę Powiatową Policji. W ramach kampanii przeprowadzono 15 spotkań z uczniami klas pierwszych szkół gimnazjalnych z terenu Wodzisławia Śląskiego, w których wzięło udział ok. 345 uczniów.