Zdrowie

Czas na elektroniczne zwolnienia lekarskie

Od 1 stycznia 2016 r. lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Jeszcze tylko do 30 czerwca 2018 r. będą funkcjonować papierowe formularze ZUS ZLA. Od lipca lekarze będą wystawiać tylko zwolnienia elektroniczne.

Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

5 stycznia oraz 22 lutego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w przy ul. Bogumińskiej 8 skorzystać można będzie z badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Twój problem, nasze wsparcie - akcja informacyjna

Urząd Miasta ruszył z kolejną akcją przeciwko uzależnieniom. W ramach akcji, której towarzyszy hasło "Twój problem, nasze wsparcie", opracowano m.in. niewielką, składaną ulotkę z najważniejszymi informacjami, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą uzależnioną albo gdy sami czujemy, że potrzebujemy fachowej pomocy.

Wodzisławscy krwiodawcy włączyli się w jubileusz

Wspaniali wodzisławscy krwiodawcy włączyli się w obchody 760-lecia miasta. Celem osób związanych z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża była zbiórka minimum 760 litrów cennego płynu. Efekt? Nasi krwiodawcy zebrali w tym roku już blisko 8 tys. litrów krwi, za co podczas grudniowego spotkania w Urzędzie Miasta podziękował im prezydent Mieczysław Kieca.

Zaszczep w sobie chęć szczepienia

Zaszczep w sobie chęć szczepienia to akcja informacyjna na temat szczepień ochronnych przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy ekspertów w dziedzinie wakcynologii. Akcja ma na celu promocję szczepień ochronnych, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym.

Dowiedz się, jak leczyć boreliozę

Portal społeczno-ekspercki Infogmina.com serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim zjeździe pod hasłem „Boreliozę można wyleczyć”. Zjazd, dedykowany chorym i zainteresowanym tematyką leczenia boreliozy, odbędzie się w Katowicach 1 i 2 grudnia 2017 roku.