Zdrowie

Pomyśl o sobie. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim działa Punkt Interwencji Kryzysowej. Miejsce to zapewnia bezpłatną pomoc oraz wsparcie w sytuacjach kryzysowych, osobom znajdującym się w potrzebie. Można tam skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego lub prawnika.

Opieka nad noworodkiem. Weź udział w spotkaniu z położną

Masz pytania lub obawy dotyczące kąpieli i noszenia malucha? Nie wiesz, co powinno znaleźć się w wyprawce dla dziecka? A może chcesz zadać pytanie położnej lub farmaceucie? Mamy dla Ciebie propozycję. Weź udział w spotkaniu, które odbędzie się w sobotę, 14 października br. o godz. 10:00 w sali wykładowej Dworca Kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

"W kręgu uzależnienia". Nie daj się narkotykom i dopalaczom!

Miasto Wodzisław Śląski oraz portal tuWodzisław rozpoczęli ważną kampanię edukacyjną. Kampania "W kręgu uzależnienia" ma uzmysłowić młodym ludziom, jak olbrzymim zagrożeniem jest branie narkotyków lub dopalaczy. Szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym, młodzież jest narażona na wszelkiego rodzaju używki. Warto wiedzieć, do czego zażywanie zabronionych substancji może prowadzić, i jak może zniszczyć życie.

W sobotę możesz oddać krew na Rynku

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu organizuje akcję poboru krwi w naszym mieście. Już w tę sobotę, 13 maja br. od 9:00 do godz. 14:00 wodzisławianie będą mogli oddać krew w ambulansie, który pojawi się na wodzisławskim Rynku.