Zdrowie

Bezpłatne badania dermatoskopowe

10 lipca mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych oraz bezbolesnych badań pieprzyków i znamion, dzięki którym można wykryć czerniaka skóry.

31 maja Światowym Dniem bez Papierosa

Każdego roku 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto sygnalizuje zagrożenia związane z używaniem tytoniu. Tego dnia na całym świecie odbywają się akcje profilaktyczne mające zwrócić uwagę społeczeństwa na szkodliwość palenia.

Trwa Europejski Tydzień Szczepień

Trwa Europejski Tydzień Szczepień. W związku z tym w piątek, 27 kwietnia, w godz. od 10 do 14 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim będzie czynny Punkt Szczepień, w którym będzie można uzyskać informacje na temat szczepień ochronnych.

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Całodobowa pomoc i wsparcie telefoniczne dyżurnych ekspertów: psychologów, psychiatrów czy pracowników socjalnych - tak działać ma uruchomione przez Fundację "Itaka" "Centrum Wsparcia" dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Darmowe szczepienia dla dzieci przeciwko pneumokokom

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Darmowe i dobrowolne szczepienia obejmują dzieci z roczników 2013-2016.