Zdrowie

Trwa Europejski Tydzień Szczepień

Trwa Europejski Tydzień Szczepień. W związku z tym w piątek, 27 kwietnia, w godz. od 10 do 14 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim będzie czynny Punkt Szczepień, w którym będzie można uzyskać informacje na temat szczepień ochronnych.

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Całodobowa pomoc i wsparcie telefoniczne dyżurnych ekspertów: psychologów, psychiatrów czy pracowników socjalnych - tak działać ma uruchomione przez Fundację "Itaka" "Centrum Wsparcia" dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Darmowe szczepienia dla dzieci przeciwko pneumokokom

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Darmowe i dobrowolne szczepienia obejmują dzieci z roczników 2013-2016.

Światowy Dzień Zdrowia 2018

Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie. „Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Smog a nasze zdrowie

Smog to nie tylko gęsta, brudna mgła, toksyczny dym, ograniczona widoczność.. Smog, który jest najbardziej klasycznym efektem niskiej emisji, niesie ze sobą wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie chcemy straszyć Cię chorobami. Chcemy, byś zapamiętał, jak duża jest skala problemu i jak daleko idące mogą być jego skutki.