Zdrowie

Konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił konkurs. Zaprasza do składania ofert na realizację programu zdrowotnego pn. „Kompleksowa rehabilitacja i terapia dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Wodzisławia Śląskiego” w 2023 roku.

Światowy Dzień AIDS

Już jutro, tj. 1 grudnia odbędą się obchody Światowego Dnia AIDS. Ich celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Czarna polska jesień w szpitalach. Podpisz petycję

„Czarna polska jesień” to hasło przewodnie akcji, w której szpitale powiatowe zrzeszone w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego po raz kolejny zwracają uwagę na krytyczną sytuację finansową placówek.

Nabór wniosków dla placówek POZ do projektu

Projekt „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)” został uruchomiony w celu wsparcia cyfryzacji świadczeniodawców udzielających świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna. Pandemia COVID-19 pokazała jak ważne jest szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych, dlatego sprawne funkcjonowanie POZ jest kwestią o podstawowym znaczeniu dla sektora ochrony zdrowia. Poprawa stanu infrastruktury teleinformatycznej placówek POZ, z jednej strony usprawni procesy związane z udzielaniem świadczeń w placówkach POZ, a z drugiej wprowadzi szereg ułatwień dla pacjentów.

Sprawdź, czy dobrze słyszysz

Do 19 sierpnia br. wodzisławianie mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli słuchu, konsultacji protetyka oraz możliwości testowania aparatów słuchowych.

XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

Wodzisławskie placówki oświatowe biorą udział w Programie dotyczącym profilaktyki czerniaka. Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, który rozpoczął się 17 maja.