Zdrowie

W sobotę możesz oddać krew na Rynku

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu organizuje akcję poboru krwi w naszym mieście. Już w tę sobotę, 13 maja br. od 9:00 do godz. 14:00 wodzisławianie będą mogli oddać krew w ambulansie, który pojawi się na wodzisławskim Rynku.

W sobotę możesz oddać krew na Rynku

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu wraz ze społecznością szkolną Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu organizują akcję poboru krwi w naszym mieście. Już w tę sobotę, 11 marca br. od 9:00 do godz. 14:00 wodzisławianie będą mogli oddać krew w ambulansie, który pojawi się na wodzisławskim Rynku.

Bezpłatne badania mammograficzne w mieście

Jak informuje powiat wodzisławski w środę, 8 lutego Panie w wieku 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, finansowanego przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił konkurs. Zaprasza do składania ofert na realizację programu zdrowotnego pn. „Kompleksowa rehabilitacja i terapia dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Wodzisławia Śląskiego” w 2023 roku.

Światowy Dzień AIDS

Już jutro, tj. 1 grudnia odbędą się obchody Światowego Dnia AIDS. Ich celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Czarna polska jesień w szpitalach. Podpisz petycję

„Czarna polska jesień” to hasło przewodnie akcji, w której szpitale powiatowe zrzeszone w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego po raz kolejny zwracają uwagę na krytyczną sytuację finansową placówek.