UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zdrowie

Bezpłatne badania prenatalne

Jesteś w ciąży? Skorzystaj z bezpłatnych badań prenatalnych. Badania te skierowane są do kobiet zamieszkujących subregion zachodni województwa śląskiego z regionu powiatu wodzisławskiego, żorskiego, jastrzębskiego i raciborskiego.

Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

20 sierpnia br. w godzinach od 8:00 do 12:00, obok Stadionu Miejskiego (ul. Bogumińska 8, Wodzisław Śląski) będzie okazja do skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim poleca przeglądanie strony internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wzrost zasiłku pielęgnacyjnego

Od 1 listopada br. do 215,84 zł wzrósł zasiłek pielęgnacyjny. W sumie to podwyżka o 62,84 zł, czyli o ok. 40 proc. Od 1 stycznia 2020 r. czeka nas z kolei podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego.

Bezpłatne badania prenatalne

Razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy kobiety w ciąży do skorzystania z bezpłatnych badań prenatalnych.

Piknik Profilaktyczny „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”.

Prowadzenie zdrowego trybu życia bez cienia wątpliwości niesie za sobą mnóstwo różnych korzyści. Prawdą jest, że o zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat. Dlatego zapraszamy młodzież i dzieci na Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się 7 września w Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.