Zdrowie

Bądź szybsza od raka - przyjdź na bezpłatną mammografię!

Statystyki są nieubłagane - rak piersi stanowi prawie jedną czwartą wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u kobiet. Przebieg choroby oraz rokowania w dużym stopniu zależą od tego, kiedy zostanie ona wykryta. Ważne jest więc, aby regularnie się badać. Okazja do bezpłatnej mammografii dla pań od 45. do 74. roku życia pojawi się w naszym mieście już 23 maja br.

Farmakobus pojawi się w mieście już 20 maja

Z nowoczesnego, mobilnego punktu usług farmaceutycznych wodzisławianie będą mogli skorzystać w poniedziałek, 20 maja na wodzisławskim rynku w godz. od 12:00 do 16:00. Farmakobus oferuje bezpłatne usługi pomiaru ciśnienia krwi, ocenę ryzyka cukrzycy czy test tolerancji nikotyny.

Pomyśl o sobie. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim działa Punkt Interwencji Kryzysowej. Miejsce to zapewnia bezpłatną pomoc oraz wsparcie w sytuacjach kryzysowych, osobom znajdującym się w potrzebie. Można tam skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego lub prawnika.

Opieka nad noworodkiem. Weź udział w spotkaniu z położną

Masz pytania lub obawy dotyczące kąpieli i noszenia malucha? Nie wiesz, co powinno znaleźć się w wyprawce dla dziecka? A może chcesz zadać pytanie położnej lub farmaceucie? Mamy dla Ciebie propozycję. Weź udział w spotkaniu, które odbędzie się w sobotę, 14 października br. o godz. 10:00 w sali wykładowej Dworca Kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

"W kręgu uzależnienia". Nie daj się narkotykom i dopalaczom!

Miasto Wodzisław Śląski oraz portal tuWodzisław rozpoczęli ważną kampanię edukacyjną. Kampania "W kręgu uzależnienia" ma uzmysłowić młodym ludziom, jak olbrzymim zagrożeniem jest branie narkotyków lub dopalaczy. Szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym, młodzież jest narażona na wszelkiego rodzaju używki. Warto wiedzieć, do czego zażywanie zabronionych substancji może prowadzić, i jak może zniszczyć życie.