UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalno-sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

W sobotę zrób zakupy na Ekobazarze

W sobotę, 30 kwietnia od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

3 maja piknik rodzinny w Parku Miejskim

We wtorek, 3 maja br. w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się piknik rodzinny. Majówkową imprezę poprzedzą oficjalne uroczystości z okazji przyjęcia pierwszej w Europie spisanej konstytucji. Główną atrakcją wydarzenia będzie zagroda zwierząt. To doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas.

Od 28 kwietnia PSZOK będzie nieczynny

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim informują, że od czwartku, 28 kwietnia br. do soboty, 30 kwietnia br., Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny dla klientów. Utrudnienia związane są z rozpoczynającą się przebudową PSZOK-u.

Punkt zbiórki dla obywateli Ukrainy nieczynny w majówkę

Od poniedziałku, 25 kwietnia br. zmieniły się godziny otwarcia punktu zbiórki darów dla obywateli Ukrainy, który mieści się na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Rybnickiej 2A. Działa on w godz. 10:00-14:00. W weekend majowy, tj. 1-3 maja br. punkt będzie nieczynny.

Przedstawiciele miasta w czeskich Trojanowicach

Za nami pierwsze z działań kluczowych projektu „Pięć lat wspólnie”. Jest to kolejny wspólny projekt realizowany przez miasto Wodzisław Śląski i miejski obwód Ostrawa-Jih. W jego ramach przedstawiciele obu miast, którzy tworzą i szukają praktycznych rozwiązań na rzecz poprawy życia seniorów, spotkali się w czeskich Trojanowicach.

Dni Miasta powracają. Sprawdź, co nas czeka

Na tę imprezę czeka wielu wodzisławian. Wpisała się ona w kalendarz miejskich wydarzeń i świadomość mieszkańców. W tym roku, po dwuletniej pandemicznej przerwie, znów spotkamy się podczas święta naszego miasta. W dniach 10-12 czerwca wspólnie będziemy świętować 51. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego.