Wiadomości

„Wodzisławskie Chotomalia” już 16 września

Spotkania autorskie, konkursy recytatorski i plastyczny, przedstawienia teatralne i wiele ciekawych książkowych inspiracji dla najmłodszych czytelników przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim.

Niecodzienny piknik pod hasłem "Zajrzyj do Dziupli"

Już w sobotę 14 września zapraszamy o godzinie 11:00 na wielkie otwarcie nowej siedziby Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla" pod hasłem: "Zajrzyj do Dziupli". W programie przewidziano gry, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji dla dzieci i ich rodzin.

Zapraszamy na festyn szkolno-parafialny

Parafia św. Herberta i Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszają na festyn szkolno-parafialny, który odbędzie się 14 września na placu przy kościele pw. św. Herberta.

Wspólne życie budują od lat

Bez wątpienia, ci małżonkowie mogą być wzorem dla młodszych pokoleń. Dziś dziewięć par małżeńskich świętowało 55. rocznicę pożycia małżeńskiego.

Ruszył "Wodzisławski Ekobazar"

Oferta spotkała się z zainteresowaniem. Za nami pierwsza odsłona wydarzenia, które promuje zdrowie, ekologię i to, co dobre dla naszego organizmu. 7 września po raz pierwszy na Rynku odbył się „Wodzisławski Ekobazar”.

Postaw pierwsze kroki w biznesie

Działalność nierejestrowa to sposób na to, by postawić pierwsze kroki w biznesie, bez szeregu obowiązków administracyjnych i fiskalnych. Jak to robić zgodnie z prawem? Dowiesz się tego na spotkaniu z doradcą biznesowym w Wodzisławskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Informacje z nadzwyczajnej sesji Zarządu ŚZGiP

29 sierpnia 2019 r. w Gliwicach odbyła się nadzwyczajna sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (regionalnej organizacji samorządu lokalnego województwa śląskiego). W jej trakcie odbyła się dyskusja m.in. na temat 21 tez samorządowych, ujętych w dokumencie pn. Samorządna Rzeczpospolita. Tezy zostały przyjęte 4 czerwca 2019 r. przez samorządowców uczestniczących w Święcie Wolności i Solidarności w Gdańsku. W obradach uczestniczyła wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, którą wybrano do prac w komisji skrutacyjnej Zgromadzenia.