Wiadomości

W sobotę "Wodzisławski Ekobazar"

Wodzisławianie zwracają coraz większa uwagę na to co, kiedy i ile jeść, by zachować dobre zdrowie. Rezygnują z plastikowych toreb, segregują śmieci. Dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia mamy dobre wieści. Od września br. na wodzisławskim rynku odbywa się "Wodzisławski Ekobazar".

Weekendowe kalendarium wydarzeń

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Zapraszamy na Oktoberfest Wodzisław Śląski 2019

Klimat rodem z Monachium, złociste trunki, oryginalne przysmaki i świetna zabawa – tak będzie podczas kolejnej, piątej już edycji Oktoberfest w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku impreza wzorowana na bawarskim święcie trwać będzie od 26 do 29 września.

To były wakacje pełne atrakcji

Wakacje w naszym mieście upłynęły pod znakiem "Akcji Lato". Warsztaty fotograficzne, zajęcia plastyczno-literackie, weekendowe wycieczki, spotkania edukacyjne, wydarzenia sportowe i wiele innych. To wszystko, z myślą o wodzisławianach, zaplanowały miejskie jednostki: Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" oraz Muzeum.

Wilchwiańska Biesiada już w sobotę

Rada Dzielnicy Wilchwy zaprasza na pierwszą Wilchwiańską Biesiadę. Impreza odbędzie się w sobotę, 21 września na terenie parkingu parafialnego, przy ul. Maksymiliana Kolbego w Wodzisławiu Śląskim.

Informacje o wydarzeniach w mieście

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Od marca specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.