Wiadomości

Poznajcie firmę KES POLAND

Pod koniec 2018 r. firma „KES” (Kabelové a elektrické systémy spol s.r.o.) uruchomiła swój zakład produkcyjny na terenie Wodzisławia Śląskiego. Czeskie przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia około 160 osób, a docelowo będzie ich 240.

Dotacja dla żłobków i klubów malucha

Przyjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego uchwała w sprawie wysokości i zasady ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów niepublicznych prowadzących żłobek lub klub dziecięcy na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego, zakłada dotację zarówno dla dziecka, które znajdzie stałą opiekę w żłobku, jak i w klubie malucha w 2020 roku.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę 5 października na stadionie MOSiR "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Bogumińskiej 8 odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Październik w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Pokażemy jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnych (od pomysłu do aplikacji z milionem pobrań), pomożemy przygotować zgłoszenia do Konkursu na Najlepszy Biznesplan, a w murach zrewitalizowanego dworca zorganizujemy Śniadanie Biznesowe Subregionu Śląskiego. Zachęcamy do korzystania z październikowej oferty Inkubatora.