UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Znamy zwycięzców konkursu na najpiękniejszy stroik

Po raz kolejny przygotowując się do tego wyjątkowego czasu w roku, prezydent Mieczysław Kieca zaprosił mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny. W niedzielę, 19 grudnia poznaliśmy zwycięzców, którzy odebrali dyplomy i nagrody.

Są wnioski po konsultacjach dotyczących budownictwa

3 grudnia zakończyły się kolejne konsultacje społeczne w Wodzisławiu Śląskim. Ich przedmiotem był rozwój miasta poprzez nowe mieszkaniowe budownictwo wielorodzinne. Miasto zaprosiło mieszkańców do wyrażania swoich opinii. Jakie wnioski płyną z konsultacji?

Trwa Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Tu znajdziesz niepowtarzalne i wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich. Na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym będziesz mógł zaopatrzyć się również w świąteczne smakołyki. Weź udział w kiermaszu wyrobów i ozdób świątecznych. Wesprzyj lokalnych przedsiębiorców. Zapraszamy mieszkańców do udziału w przedświątecznych spotkaniach z wystawcami. Zakupy będzie można zrobić w godzinach 12:00-19:00

Organizujesz wydarzenie? Zgłoś je do miesięcznego plakatu

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Ponadto specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.

Poradnik pozytywnego internauty. Empatia

Na budowę zdrowych relacji z drugim człowiekiem wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest empatia, bez której niemożliwe byłoby dbanie o dobre stosunki międzyludzkie. Identyfikowanie się z uczuciami drugiej osoby pozwala nam na lepsze jej zrozumienie oraz spojrzenie na sytuację z innej perspektywy.

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.