Wiadomości

"Ferie w mieście" w statystycznym ujęciu

Za najmłodszymi i nieco starszymi wodzisławianami dwa tygodnie ferii zimowych. Miejskie jednostki postarały się, aby osoby pozostające na ten okres w mieście mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o nich.

Spotkanie z sentymentem

Do udziału w pełnym wspomnień wydarzeniu zachęciło w ubiegły piątek Muzeum w Wodzisławiu Śląskim mieszkańców miasta. W sali konferencyjnej dworca kolejowego zainteresowani mogli zobaczyć projekcje archiwalnych filmów obrazujących życie miasta w latach siedemdziesiątych minionego wieku.

Nabór do akcji "Weekend za pół ceny"

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Festiwal Smaku w naszym mieście

Po raz pierwszy do Wodzisławia Śląskiego zawita najsmaczniejsze kulinarne wydarzenie w Polsce - Festiwal Smaku. Już od 27 do 31 stycznia najsmaczniejsze restauracje i najsłodsze kawiarnie w mieście będą serwowały swoje popisowe dania w festiwalowych cenach.

Ferie w mieście - sprawdź atrakcje

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się 13 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.

Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych". Z tej okazji urzędnicy wodzisławskiego magistratu rozdali mieszkańcom miejskie torby wielokrotnego użytku.

Poznajcie firmę Gosław Sport Center

W 2012 roku na terenie Wodzisławia Śląskiego powstała jedna z pierwszych baz sportowo-rekreacyjnych. Celem stworzenia „Gosław Sport Center”, bo o tej firmie mowa, było otwarcie miejsca, do którego będą przychodziły całe rodziny, aby spędzić czas aktywnie, cieszyć się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i świetną kondycją fizyczną.