UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Poradnik pozytywnego internauty. Nie zasilaj nienawiści

Zastanawiałeś się kiedyś kim tak naprawdę jest hejter? Osoby określane tym mianem to zwykli ludzie, którzy otaczają nas na co dzień. Niejednokrotnie to osoby z naszego najbliższego otoczenia, które wydają się podzielać nasze poglądy. W sieci jednak jako pozornie anonimowi internauci szerzą obraźliwe treści. Co pobudza hejterów do działania?

Dużo dziać się będzie w mieście w styczniu

Koncerty, spektakle, seanse filmowe, zawody sportowe - to tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać w styczniu 2022 roku. Sprawdźcie, co dziać się będzie w nadchodzących dniach w naszym mieście.

Zostało jedzenie po świętach? Co z nim zrobić?

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych przy obficie zastawionym stole. Po świętach część jedzenia trafia na śmietnik. Zamiast wyrzucać żywność, warto podzielić się nią z najbardziej potrzebującymi. Dostępna przez całą dobę społeczna lodówka stwarza okazję do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Skrzaty zadomowiły się w Wodzisławiu Śląskim

Końcówka grudnia 2021 roku. Na wodzisławskie Stare Miasto zawitały skrzaty. Ich przybycie poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza oraz drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Chodzi o niepowtarzalne i unikatowe na skalę europejską arcydzieła sztuki ulicznej w wersji mikro, autorskie instalacje, którymi może pochwalić się jedynie Wodzisław Śląski. Miasto zaprasza wszystkich do oglądania wyjątkowego świata mikroskrzatów od 23 grudnia.