Wiadomości

Znicze do ponownego wykorzystania

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim stanął regał na znicze, których już nie chcemy, a komuś innemu mogą jeszcze się przydać. To rozwiązanie przyjazne zarówno dla środowiska, jak i każdego portfela.

Sukces premierowego Kina Pegaz

Wraz z początkiem października w Kinie Pegaz ruszyła projekcja seansów kinowych w najlepszej jakości. Uruchomienie premierowego kina okazało się ogromnym sukcesem frekwencyjnym.

Nowa filozofia funkcjonowania magistratu

Zmiany w otoczeniu społeczno-gospodarczym Wodzisławia Śląskiego przyczyniają się do powstawania nowych potrzeb rozwojowych oraz potrzeb w zakresie obsługi mieszkańców przez jednostki administracji samorządowej.

Weź udział w konkursie na najlepszy biznesplan

Trwa konkurs „Na najlepszy biznesplan”. Celem konkursu jest wybór najciekawszych pomysłów na prowadzenie działalności gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim. Na autora lub autorkę najlepszego pomysłu czeka 5000 zł. Na zgłoszenia Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości czeka do końca października.

Nowy nabytek wodzisławskiego Muzeum

Zbiory wodzisławskiego Muzeum powiększyły się o wyjątkowy zabytek. To fragment ponad połowy drewnianego koła z zachowaną piastą, jego średnica wynosi 62 cm. Zabytek zalegał na głębokości 4-5 metrów na terenie żwirowni w Nieboczowach, gdzie trwa budowa zbiornika przeciwpowodziowego.