Wiadomości

Zgłoś jubileusz w USC

Na tę informację uwagę zwrócić powinny pary małżeńskie mieszkające w Wodzisławiu Śląskim, które w tym roku świętować będą jubileusze.

Międzynarodowe śniadanie dla branży turystycznej

Prowadzisz hotel, restaurację? Masz wypożyczalnię rowerów lub sprzętu wodnego? Chciałbyś zwiększyć liczbę klientów i pokazać swoją ofertę? Weź udział w międzynarodowym śniadaniu biznesowym, które zostanie poświęcone rozwojowi branży turystycznej w naszym regionie.

Przekaż 1% podatku dla powiatowych szpitali

Z uwagi na trwający okres rozliczeniowy PIT, Starostwo Powiatowe zachęcamy do przekazania swojego 1% podatku dla szpitali w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śl. (numer KRS 0000093395, cel szczegółowy: "Szpital w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach"). Środki pozyskane w ramach odpisu 1 % od podatku PIT gromadzone są na rachunku bankowym Stowarzyszenia Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia w Katowicach, z którym PPZOZ zawarł porozumienie o współpracy. To jednak nie jedyna możliwa forma wsparcia szpitali.

Konkurs ofert organizowany przez ROPS

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadań w zakresie profilaktyki uzależnień w województwie śląskim w 2020 roku (Uchwała nr 148/97/VI/2020 z dnia 22.01.2020 r.).

Dziś ostatni dzień głosowania na #WBO2020

Tylko do dziś, tj. 5 lutego, do północy wodzisławianie mogą zagłosować na projekty zgłoszone do Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Wybierać można spośród 27 pomysłów. Wyniki głosowania będą znane do 14 lutego.

Darmowa pomoc prawna

Mieszkańcy naszego miasta, którzy nie są w stanie ponieść kosztów płatnej pomocy prawnej, mogą skorzystać z darmowych porad prawnych.