Wiadomości

Strażacy ponownie dali radę!

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze oraz festyn rodzinny to już kolejna impreza, która w ten weekend odbyła się w naszym mieście. Tym razem na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji stanęli strażacy nie tylko Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Co słychać w Straży Miejskiej?

284 – tyle razy strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego interweniowali w okresie od 12 maja do 7 czerwca. Jakie były główne zadania funkcjonariuszy? Tego dowiecie się, zapoznając się z poniższym sprawozdaniem.

Dni Miasta z Sarsą

Któż nie zna utworu „Naucz mnie”… Piosenka Sarsy, a właściwie Marty Markiewicz, stała się przebojem i była notowana na szczytach wielu radiowych list przebojów.

„Trzy Wzgórza” przejęte!

Ogromne tłumy wodzisławian przybyły w sobotę do Rodzinnego Parku Rozrywki, by spotkać się z nietypowymi gośćmi. Na czas Pikniku Wodnego „Trzy Wzgórza” przejęła załoga statku pirackiego pod wodzą Herszta Jacuchy Łagodnego.

Malował flamastrem i został złapany

We wtorek, 7 czerwca, około godziny 20:00 pracownik monitoringu zauważył osobę, która na terenie skate parku na Trzech Wzgórzach pisała po jednym z murów flamastrem. Operator centrum monitoringu wezwał patrol Straży Miejskiej, który niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia.

Zapraszamy na miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze

Już 12 czerwca, w niedzielę, o godzinie 10:00 rozpoczną się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze oraz towarzyszący im festyn rodzinny. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Bogumińskiej 8.

Spędź z nami magiczne popołudnie

Zbliża się Noc Świętojańska. Tym razem w Wodzisławiu Śląskim będzie ją można spędzić w nietypowy sposób. Bowiem wodzisławski magistrat wraz z towarzyszącymi jednostkami zaprasza do wzięcia udziału w Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej.

Czas na "Wodny Piknik"

11 czerwca 2016 roku Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim opanuje załoga statku pirackiego pod wodzą Herszta Jacuchy Łagodnego. Dzieci pochłonie dobra zabawa, a i dorośli znajdą rozrywkę dla siebie. Wszystko dzięki Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. , które organizuje „Wodny Piknik”.