Wiadomości

Szczepić czy nie?

23 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się konferencja „Rola jednostek samorządu terytorialnego w poprawie dostępności do szczepień ochronnych” organizowana przez Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia wodzisławskiego magistratu, z inicjatywy Stowarzyszenia Parasol dla Życia.

Miasto okiem Sanepidu

Czy chorujemy na choroby zakaźne? Czy wodzisławianie zażywają dopalacze? Ile kontroli przeprowadzono w ciągu mienionych sześciu miesięcy? Tych i innych informacji dowiedzieć się można z raportu, jaki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim opracował za pierwsze półrocze 2016 roku.

Darmowy powrót z Dni Miasta

W związku z organizowanymi w dniach 17 - 19 czerwca 2016 r. 47. Dniami Wodzisławia Śląskiego Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wprowadzają specjalne rozkłady jazdy autobusów.

Nowa strona do Waszej dyspozycji

Dzisiaj rozpoczynają się 47. Dni Wodzisławia Śląskiego. Święto miasta będziemy obchodzić na kilka sposobów. Oczywiście będzie dużo muzyki, konkursów, zabawy. Ale z tej okazji oddajemy Wam również do dyspozycji zupełnie nową miejską stronę internetową.

Letnia odsłona miasta

Lato zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie już myślą o wakacjach, dorośli planują urlopy, słowem wszyscy się szykują. Szykuje się też Wodzisław Śląski do przybrania letniej szaty. A wszystko za sprawą Służb Komunalnych Miasta, które już praktycznie zakończyły letnią obsadę roślinności w naszym mieście.

Zajrzyj do PIT podczas święta miasta

Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do odwiedzin podczas 47. Dni Wodzisławia Śląskiego w dniach 17-19.06.2016. W tym terminie Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do odwiedzin w godzinach: piątek (17.06) 12:00 - 14:00 sobota (18.06) 14:00 - 19:00 niedziela (19.06) 14:00 - 18:00.