Wiadomości

Konsultacje społeczne: Fundusze Europejskie dla Śląskiego

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko oraz projektu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Śląskiego 2030.

Zapraszamy na majówkowy piknik rodzinny

We wtorek, 3 maja br. w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się piknik rodzinny. Majówkową imprezę poprzedzą oficjalne uroczystości z okazji przyjęcia pierwszej w Europie spisanej konstytucji. Główną atrakcją wydarzenia będzie zagroda zwierząt. To doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas.

Poszukujemy sprzedawców kwiatów i sadzonek

Miasto Wodzisław Śląski zaplanowało na 23 kwietnia, 7 i 21 maja organizację tegorocznych odsłon wydarzenia pn. Kwiatobazar na Rynku. Do udziału zapraszamy sprzedawców kwiatów, sadzonek, artykułów ogrodniczych. Udział wystawców w wydarzeniu będzie bezpłatny. Tylko to jutra, tj. 21 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia do pierwszej edycji.

Przypomnienie dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy

Jak przypomina Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim, że zgodnie z Ustawą z dnia 12 marca 2022 o pomocy obywatelem Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa praca na terytorium Polski jest legalna pod dwoma warunkami.