Wiadomości

I Zlot Foodtrucków w Wodzisławiu Śląskim

To będzie weekend pełen kulinarnych wrażeń! Już w piątek na naszym rynku pojawią się foodtrucki. Mobilne punkty gastronomiczne z przysmakami z czterech stron świata do Wodzisławia Śląskiego zawitają po raz pierwszy.

Oświata ma swoją stronę

Miejska strona internetowa nieustannie się rozwija. Jej najnowszą, a przy tym bardzo ważną częścią jest dział poświęcony edukacji w naszym mieście. Podstrona poświęcona tej tematyce dostępna jest z poziomu strony głównej. Polecamy ją wszystkim uczniom, ich rodzicom i bliskim oraz osobom zawodowo związanym z oświatą.

Harmonogram Peregrynacji Krzyża Papieskiego

Z okazji 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w jego placówkach odbywa się Peregrynacja Krzyża św. Jana Pawła II. W wodzisławskim oddziale przypada ona na 24-25 września. Sprawdźcie harmonogram Peregrynacji Krzyża Papieskiego w naszym mieście.

Festyn parafialno-szkolny

A może festyn? Na najbliższą sobotę taką propozycję ma parafia św. Herberta i Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Cykl sobotnich wycieczek z MOSiR zakończony!

W sobotę wielu z Was razem z MOSiR „Centrum” odwiedziło północno-wschodnią część Czech. Štramberk - Červený Kameň – Kopřivnice to już ostatni w tym roku wypad z Cyklu sobotnich wycieczek.

Wodzisławski Oktoberfest!

Tegoroczny Oktoberfest Wodzisław Śląski zaplanowano na 17-25 września. Zapraszamy na wyjątkowe dożynki chmielne na wodzisławskim rynku!

Działaj na rzecz otoczenia - Masz Głos!

Remonty miejskich plaż, otwieranie świetlic osiedlowych, warsztaty pisania projektów, relacje na żywo z sesji rady i sąsiedzkie festyny – w taki sposób wolny czas spędzają uczestnicy akcji Masz Głos, prowadzonej przez Fundację Batorego. Wykorzystują oni swoją energię dla dobra otoczenia. Właśnie trwa nabór do kolejnej edycji akcji.