Wiadomości

Punkt zbiórki dla obywateli Ukrainy nieczynny w majówkę

Od poniedziałku, 25 kwietnia br. zmieniły się godziny otwarcia punktu zbiórki darów dla obywateli Ukrainy, który mieści się na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Rybnickiej 2A. Działa on w godz. 10:00-14:00. W weekend majowy, tj. 1-3 maja br. punkt będzie nieczynny.

Przedstawiciele miasta w czeskich Trojanowicach

Za nami pierwsze z działań kluczowych projektu „Pięć lat wspólnie”. Jest to kolejny wspólny projekt realizowany przez miasto Wodzisław Śląski i miejski obwód Ostrawa-Jih. W jego ramach przedstawiciele obu miast, którzy tworzą i szukają praktycznych rozwiązań na rzecz poprawy życia seniorów, spotkali się w czeskich Trojanowicach.

Dni Miasta powracają. Sprawdź, co nas czeka

Na tę imprezę czeka wielu wodzisławian. Wpisała się ona w kalendarz miejskich wydarzeń i świadomość mieszkańców. W tym roku, po dwuletniej pandemicznej przerwie, znów spotkamy się podczas święta naszego miasta. W dniach 10-12 czerwca wspólnie będziemy świętować 51. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Skorzystaj z usługi e-PIT

Podatnicy złożyli już około 3,8 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT. Osoby rozliczające się przez internet szybciej otrzymują zwrot podatku.

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie prestiżowej nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

PSZOK będzie nieczynny

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim informują, że od czwartku, 28 kwietnia br. do soboty, 30 kwietnia br., Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny dla klientów. Utrudnienia związane są z rozpoczynającą się przebudową PSZOK-u.