Wiadomości

Święto Policji i uroczyste otwarcie komendy w Wodzisławiu Śląskim

W piątek w Wodzisławiu Śląskim odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji połączony z ceremonią oddania do użytku wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Uroczystego otwarcia i wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński. Całą galę uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

Święto Policji

Już w niedzielę policjanci i policjantki będą obchodzić swoje święto. Z tej okazji wszystkim mundurowym składamy najlepsze życzenia.

Konkurs fotograficzny "Dziupli"

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" z okazji jubileuszu swojej działalności organizuje konkurs fotograficzny. W zabawie "Zdjęcie z dziuplą w tle" może wziąć udział każdy.

Światowe Dni Młodzieży w Wodzisławiu

Co prawda, papież Franciszek na Światowe Dni Młodzieży przyleci do naszego kraju w środę, 27 lipca, ale w Wodzisławiu pielgrzymi z zagranicy najpóźniej pojawią się już w czwartek, 21 lipca. To właśnie wtedy w Rodzinnym Parku Rozrywki odbędzie się wydarzenie: „Robimy raban! Światowe Dni Młodzieży w Wodzisławiu na Trzech Wzgórzach”.

Dołącz do programu Rodzina 3 +

Od 4 lat w Wodzisławiu Śląskim prężnie działa program wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Mowa o programie „Rodzina 3 +”, z którego do tej pory korzysta już 2 394 mieszkańców naszego miasta. Kto może sięgnąć po taką kartę?