Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: Hanna Goszyc-Góreczna

Pisanie od zawsze było jej pasją. Ostatni tomik poetycki był ziszczeniem jej marzeń. Wydała go głównie dla siebie i w większości rozdała. I choć przez kilka ostatnich lat jej poetycka aktywność nie była już taka jak kiedyś, Hanna Goszyc-Góreczna deklaruje, że właśnie to jej w duszy gra. Zapraszamy do przeczytania artykułu o kolejnej bohaterce jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Cichy bohater tamtych lat

O pasji i zamiłowaniu do historii miasta Władysława Szymury pisaliśmy niejednokrotnie. Ludzie chętnie opowiadali mu swoje dzieje, dzięki czemu zdobył mnóstwo informacji i wysłuchał wielu ciekawych opowieści. Jedną z nich jest historia Karola Zbieszczyka.

Rodzinny Festyn Integracyjny na "Trzech Wzgórzach"

To kolejna impreza dla wodzisławskich rodzin. Prezydent Mieczysław Kieca i Fundacja Wspólnota Dobrej Woli zapraszają na Rodzinny Festyn Integracyjny, który 9 września odbędzie się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Ruszył Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości

Z początkiem roku szkolnego swoją działalność w Wodzisławiu Śląskim rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości. W placówce będzie można skorzystać m.in. z doradztwa biznesowego, szkoleń, spotkań informacyjno-edukacyjnych. Wszystko oczywiście bezpłatnie. Zapraszamy!

Rada Dzielnicy Wilchwy - dowiedz się więcej

Na charakter dzielnicy wpływa wiele czynników. Wspólne cele, integracja i rosnące poczucie przynależności do miejsca, w którym się żyje z pewnością pozwala na efektowniejszą realizację planów. Z tego sprawę zdaje sobie nowa Rada Dzielnicy Wilchwy.

Dzień Kombatanta w Wodzisławiu Śląskim

Pełne mądrości i świadomej refleksji zdania padły 1 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Tu bowiem po raz kolejny, w ramach miejskich obchodów Dnia Kombatanta, zgromadzono się, by uczcić tych, co walkę o wolność przypłacili ogromnym poświęceniem, cierpieniem i życiem.

#tworzyMYwodzisław: Paulina Plizga

Znana jest w Paryżu, Tokio czy Nowym Jorku. Osoby, które interesują się modą, z pewnością wiedzą, kim jest Paulina Plizga. To kolejna bohaterka naszego cyklu #760lat#tworzyMYwodzisław.