Wiadomości

Oświata ma swoją stronę

Miejska strona internetowa nieustannie się rozwija. Jej najnowszą, a przy tym bardzo ważną częścią jest dział poświęcony edukacji w naszym mieście. Podstrona poświęcona tej tematyce dostępna jest z poziomu strony głównej. Polecamy ją wszystkim uczniom, ich rodzicom i bliskim oraz osobom zawodowo związanym z oświatą.

Harmonogram Peregrynacji Krzyża Papieskiego

Z okazji 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w jego placówkach odbywa się Peregrynacja Krzyża św. Jana Pawła II. W wodzisławskim oddziale przypada ona na 24-25 września. Sprawdźcie harmonogram Peregrynacji Krzyża Papieskiego w naszym mieście.

Festyn parafialno-szkolny

A może festyn? Na najbliższą sobotę taką propozycję ma parafia św. Herberta i Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Cykl sobotnich wycieczek z MOSiR zakończony!

W sobotę wielu z Was razem z MOSiR „Centrum” odwiedziło północno-wschodnią część Czech. Štramberk - Červený Kameň – Kopřivnice to już ostatni w tym roku wypad z Cyklu sobotnich wycieczek.

Wodzisławski Oktoberfest!

Tegoroczny Oktoberfest Wodzisław Śląski zaplanowano na 17-25 września. Zapraszamy na wyjątkowe dożynki chmielne na wodzisławskim rynku!

Działaj na rzecz otoczenia - Masz Głos!

Remonty miejskich plaż, otwieranie świetlic osiedlowych, warsztaty pisania projektów, relacje na żywo z sesji rady i sąsiedzkie festyny – w taki sposób wolny czas spędzają uczestnicy akcji Masz Głos, prowadzonej przez Fundację Batorego. Wykorzystują oni swoją energię dla dobra otoczenia. Właśnie trwa nabór do kolejnej edycji akcji.

Promowali Wodzisław Śląski na Helu

Członkowie grupy Razem Można Więcej jeszcze w ostatnich dniach wakacji promowali na Pomorzu Wodzisław Śląski i tutejszych przedsiębiorców. Razem ze swoją inicjatywą GRH Piechota brali udział w popularnym D-DAY HEL 2016.