Wiadomości

Spektakl wg dramatu Karola Wojtyły już 14 października

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zaprasza na spektakl „Brat Naszego Boga” według dramatu Karola Wojtyły. Sztuka teatralna o św. bracie Albercie zostanie wystawiona już 14 października (piątek) o godzinie 18:00 w kościele pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego z Padwy w Wodzisławiu Śląskim w dzielnicy Jedłownik.

Posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Bielsku-Białej zapoznano się z informacjami nt. przygotowywanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian w systemie oświaty (w związku z podaniem do publicznej wiadomości projektu ustawy - prawo oświatowe oraz przepisów wprowadzających prawo oświatowe).

Gratka dla miłośników kanarków

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 66. Wystawę Kanarków i Ptaków Egzotycznych organizowaną przez Wodzisławski Oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Nowy numer Gazety Wodzisławskiej

Zapraszamy do lektury nowego numeru Gazety Wodzisławskiej. W październikowym wydaniu przeczytacie między innymi o Oktoberfest Wodzisław Śląski, modernizacji budynków Urzędu Miasta, remoncie WCK, planowanych i już realizowanych inwestycjach oraz nadchodzących wydarzeniach w naszym mieście.

Strefa Pracodawcy w PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom pracodawców. W urzędzie od października funkcjonuje Strefa Pracodawcy. Więcej szczegółów na temat inicjatywy PUP znajdziecie poniżej.

Wodzisław Śląski z Grand Prix Kryształów PR-u

Powtórnie Wodzisław Śląski zdobył prestiżowe Grand Prix w konkursie Kryształy PR-u. To nie wszystko! Naszemu miastu na tegorocznej konferencji PR w Samorządzie i Administracji w Krakowie przyznano także dwa wyróżnienia. Nagrody cieszą tym bardziej, że do konkursu wpłynęło ok. 200 zgłoszeń, a wśród nagrodzonych znalazły się także Warszawa, Kraków czy Gdańsk.

I Zlot Foodtrucków w Wodzisławiu Śląskim

To będzie weekend pełen kulinarnych wrażeń! Już w piątek na naszym rynku pojawią się foodtrucki. Mobilne punkty gastronomiczne z przysmakami z czterech stron świata do Wodzisławia Śląskiego zawitają po raz pierwszy.