Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: Dominik Malirz

Kiedy Dominik Malirz, bohater cyklu #tworzyMYwodzisław był kilkuletnim chłopcem, obserwował z punktu widokowego w Austrii wspinających się alpinistów. Ten widok utkwił mu w pamięci. Do dziś, kiedy wdrapuje się na górskie szczyty, ma nadzieję, że jego również ktoś obserwuje, a tym samym jego osoba może być inspiracją do podjęcia przygody z alpinizmem. Największej przygody jego życia.

Informacje z posiedzenia Zarządu ŚZGiP

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, które odbyło się 9 listopada w Częstochowie poruszono kwestie dot. m.in. projektu ustawy dotyczącej zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Na posiedzeniu obecny był prezydent Mieczysław Kieca. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.

Pociągiem do czterech stolic

Już niebawem, w nocy z 9 na 10 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Co to oznacza dla Wodzisławia Śląskiego? Jeszcze więcej połączeń, w tym międzynarodowych. Zmiany poprawią komunikację z Warszawą, a także z innymi krajami. Pojawi się bowiem bezpośredni pociąg Varsovia z Warszawy do Budapesztu.

760 spełnionych marzeń na 760-lecie miasta - weź udział

Z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego wodzisławianka Klaudia Szubert postanowiła zorganizować akcję „760 spełnionych marzeń na 760-lecie miasta”. W związku z tym Klaudia napisała do kilkunastu domów dziecka. W odpowiedzi otrzymała od ich podopiecznych listę życzeń do Świętego Mikołaja. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

Wodzisławianka świętowała setne urodziny

Pięknego jubileuszu doczekała Elżbieta Pośpiech. W gronie najbliższych i życzliwych sobie osób świętowała 100 urodziny. Gratulacje z tej okazji solenizantce złożyli Mieczysław Kieca, prezydent miasta oraz Mirosława Meisel, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Działacze kultury i sportu docenieni

Osoby związane z kulturą i sportem świętowały wspólnie podczas Gali Kultury i Sportu w Wodzisławiu Śląskim. Podczas uroczystości, która odbyła się 16 listopada w Hotelu Amadeus, przyznano nagrody i stypendia w wyżej wymienionych dziedzinach.

#tworzyMYwodzisław: Patryk Błasik

Patryk Błasik - wodzisławianin, policjant, prezes Klubu Sportów Walki Boxing Odra, społecznik. To właśnie on został kolejnym bohaterem naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Inkubator zaprasza na szkolenie

Czeka Cię publiczne wystąpienie i nie wiesz, jak się za to zabrać? A może dobrze wiesz i masz już w tym doświadczenie, ale chcesz popracować nad swoimi umiejętnościami? Przyjdź na bezpłatny warsztat do Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, wzmocnij swoje silne strony i popracuj nad słabościami. Szkolenie odbędzie się 23 listopada 2017 r. Zaczynamy o 15:30.