Wiadomości

Oceniamy władzę 2016

24 października wystartował plebiscyt „OCENIAMY WŁADZE 2016”, zorganizowany na półmetku kadencji. Z prośbą o ocenę prezydentów, burmistrzów, wójtów „Dziennik Zachodni” zwraca się do mieszkańców województwa śląskiego raz na dwa lata.

Migajmy razem

Środowisko osób głuchych i niedosłyszących reprezentowane w Polskiej Radzie Języka Migowego wyszło z inicjatywą rozpowszechniania w urzędach, placówkach kulturalnych i innych instytucjach informacji dotyczących znajomości i stosowania języka migowego. Zapraszamy wszystkich do udostępniania plakatu „Migajmy razem!”.

Kamil Wilczek wspiera chorych na mukowiscydozę

Reprezentant Polski w piłce nożnej Kamil Wilczek, przekazując na aukcję charytatywną swoją koszulkę meczową Brøndby Kopenhaga, wsparł cel 100 milionów oddechów dla chorych na mukowiscydozę. Cieszymy się tym bardziej dlatego, że ten fantastyczny zawodnik pochodzi z Wodzisławia Śląskiego!

Projekt "Wyspecjalizowani na starcie"

Agencja Rozwoju Lokalnego prowadzi nabór do projektu „Wyspecjalizowani na starcie”. Główny cel projektu? Aktywizacja zawodowa i przybliżenie do rynku pracy w branży ICT i/lub nowych technologii. Projekt skierowany jest do 20 osób (w tym minimum 11 kobiet) zamieszkałych na terenie województwa śląskiego. O pozostałych kryteriach przeczytacie w dalszej części.

Żłobek z własnym logo

Żłobek Miejski w Wodzisławiu Śląskim właśnie zyskał własne logo. Za jego projektem stoi Wydział Informatyki Urzędu Miasta, który koncepcję konsultował z dyrekcją miejskiej jednostki. Mamy nadzieję, że nowy znak graficzny będzie dumnie promować Żłobek.

Wodzisław Śląski nagrodzony na Kongresie MŚP

Podczas tegorocznego VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw miasto Wodzisław Śląski otrzymało tytuł „Samorządu, który wspiera MŚP”. To nie wszystko! W czasie odbywającego się w dniach 10-12 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wydarzenia prezydentowi Mieczysławowi Kiecy przyznano tytuł „Prezydent - lider, który wspiera MŚP”.