Wiadomości

Poszukujemy sprzedawców kwiatów i sadzonek

Miasto Wodzisław Śląski zaplanowało na 23 kwietnia, 7 i 21 maja organizację tegorocznych odsłon wydarzenia pn. Kwiatobazar na Rynku. Do udziału zapraszamy sprzedawców kwiatów, sadzonek, artykułów ogrodniczych. Udział wystawców w wydarzeniu będzie bezpłatny. Tylko to jutra, tj. 21 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia do pierwszej edycji.

Przypomnienie dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy

Jak przypomina Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim, że zgodnie z Ustawą z dnia 12 marca 2022 o pomocy obywatelem Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa praca na terytorium Polski jest legalna pod dwoma warunkami.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Zawieszono punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy

Przypominamy, że w środę, 13 kwietnia br. w związku z brakiem napływu uchodźców do Wodzisławia Śląskiego, został zawieszony punkt informacyjno-konsultacyjny dla obywateli Ukrainy, który od lutego działał w Urzędzie Miasta.