Wiadomości

Włączyli się do akcji "Wymiana ciepła"

„Potrzebujesz ciepła, weź sobie ubranie. Chcesz pomóc, zostaw coś na wieszaku” – to hasła przewodnie ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”, która skierowana jest do osób potrzebujących wsparcia.

Rozliczenia roczne w podatku dochodowym od osób fizycznych

W związku z trwającą akcją rozliczeń rocznych w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2019 rok przypominamy o obowiązku złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego w 2019 roku. Termin składania zeznań podatkowych rozpoczyna się 15 lutego 2020 r.

Wspólne działania w jednym celu

Samorządowcy z powiatu wodzisławskiego jednoczą siły i wspólnie zamierzają wypracować optymalny dla mieszkańców gmin i miast system gospodarowania odpadami, stając w kontrze do dyktatu cenowego firm, które obecnie zajmują się tą kwestią.

FIO - spotkanie informacyjne dot. naboru wniosków

13 lutego br. w godzinach 17:00-18:30, w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku (ul. Żorska 14) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków w ramach programu "FIO Śląskie Lokalnie" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

FIO - sięgnij po dotację na działanie lokalne

Do 2 marca organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dotacje w konkursie grantowym "FIO Śląskie Lokalnie 2020". Można otrzymać do 5 tys. zł na realizację projektu społecznego skierowanego do mieszkańców Śląska.

Walentynki… w Przytulisku

Uczucie można skierować w różne strony. Najlepiej w tę, która je odwzajemni. Z jaką siłą? Przekonacie się o tym już 16 lutego. Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt Koty Psy i My po raz drugi zaprasza na walentynki w Przytulisku.

Strażacy z Komendy w Wodzisławiu ostrzegają przed oszustami

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim ostrzega przed osobami, które strasząc kontrolami, nakłaniają m.in. do kupowania czujników dymu lub tlenku węgla. Poniżej przedstawiamy treść komunikatu wydanego przez Komendę Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.