UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

W sobotę zrób zakupy na Ekobazarze

Po grudniowej przerwie na wodzisławski Rynek powraca Ekobazar. W sobotę, 8 stycznia od godz. 9:00 ponownie będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

Hania i Jakub - te imiona nadawaliśmy najchętniej w 2021 r.

Styczeń to idealny czas na podsumowania roku, który już za nami. Sprawdziliśmy ile dzieci urodziło się w 2021 roku, ile zawarto małżeństw, ile par postanowiło się rozwieść oraz ile osób zmarło. Ponadto znamy najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom w ubiegłym roku. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.

Odszedł Krystian Dziuba

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. Krystiana Dziuby - działacza, chórzysty, laureata wielu nagród oraz organizatora Wodzisławskich Spotkań Kolędowych.

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie prestiżowej nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

Poradnik pozytywnego internauty. Edukuj się

Zastanawialiście się kiedyś co jest najpotężniejszą bronią ludzkości? Nie jest nią bomba atomowa, ani żaden z tajnych projektów rządowych, a coś na pozór banalnego i łatwo dostępnego, przynajmniej w naszej części świata.